Parafia Św. Faustyny w Sękocinie

Jakim jest Bóg w istocie swojej, nikt nie zgłębi, ani umysł anielski, ani ludzki. Poznawaj Boga przez rozważanie przymiotów Jego. 

5 niedziela Wielkiego Postu 2018

Ogłoszenia parafialne

piąta niedziela Wielkiego Postu

18 marca 2018r.

 

 1. Podziękowania i prośby
 2. a) Dziękuję paniom Marcinkowskiej, Markowicz i Gulczyńskiej z córkami za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie zamiast kwiatów pieniężnego daru ołtarza. Przed przyszłą niedzielą bardzo proszę o tę piękną posługę następne w kolejności rodziny czyli mieszkańców Sękocina Nowego (strona zachodnia) od Sękocińskiej w stronę lasu. Klucz od kościoła jest do odebrania w kancelarii.
 3. b) Dziękuję Parafiankom, które w minionym tygodniu uporządkowały po remoncie pokój gościnny oraz Ministrantom i Lektorom, którzy porządkowali książki pozostałe po Ks. Kanoniku.

 

 1. Służba Boża
 2. a) Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je ks. proboszcz Jarosław Wiszowaty z Archidiecezji Warmińskiej. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz wyłożony na stoliku przy konfesjonale.
 3. b) Uroczystość św. Józefa przypada w poniedziałek. Msze św. Z naukami rekolekcyjnymi o 1000 i 1800.
 4. c) Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Ostatnia w tym roku Droga Krzyżowa odprawiona zostanie w naszym kościele w najbliższy piątek o 1730 zaś Gorzkie Żale w niedziele o 1615.
 5. d) W piątek 23 marca o 1800 odbędzie się zebranie ministrantów i lektorów. Będzie to przygotowanie do liturgii Wielkiego Tygodnia, bardzo proszę wszystkich o obecność.
 6. e) W sobotę 24 marca obchodzić będziemy w naszej Archidiecezji Dzień Młodzieży. Zapraszam młodzież do uczestnictwa w spotkaniu w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie od 10.30 do 15.00.
 7. f) Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową, Poświęcenie palm na początku każdej Mszy św.

4 niedziela Wielkiego Postu 2018

Ogłoszenia parafialne

czwarta niedziela Wielkiego Postu

11 marca 2018r.

 1. Podziękowania i prośby
 2. a) Dziękuję państwu Adamczyk i Pasik za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie zamiast kwiatów pieniężnego daru ołtarza. Przed przyszłą niedzielą bardzo proszę o tę piękną posługę następne w kolejności rodziny.

 

 1. Służba Boża
 2. a) Zaproszenie od Księdza Kardynała

Drodzy Diecezjanie, we wtorek, 13 marca br. będziemy obchodzili Święto Papieskie i 5. rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. O godz. 17.30, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zostanie odprawiona Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio.

Zapraszam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do przybycia na te uroczystości i do wspólnej modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Zapraszam szczególnie księży – diecezjalnych i zakonnych, siostry i braci zakonnych, dzieci i młodzież, ruchy katolickie, grupy i wspólnoty parafialne.

Na czas przeżywania tych ważnych dla nas uroczystości z serca wszystkim błogosławię

 Kazimierz Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski

 1. b) Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w naszym kościele w piątki o 1730 zaś Gorzkie Żale w niedziele o 1615.
 2. c) Rekolekcje wielkopostne odprawiać będziemy w dniach 18-20 marca czyli od przyszłej niedzieli. Będzie je prowadził ks. proboszcz Jarosław Wiszowaty z Archidiecezji Warmińskiej. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz wyłożony na stoliku przy konfesjonale.
 3. d) W następny piątek 23 marca o 1800 odbędzie się zebranie ministrantów i lektorów. Będzie to przygotowanie do liturgii Wielkiego Tygodnia, bardzo proszę wszystkich o obecność.

 

 1. Pozostałe sprawy
 2. a) Możemy składać ofiary do puszki przeznaczone na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
 3. b) Trwają prace remontowe w Domu Parafialnym. Przed rozpoczęciem rekolekcji chcemy zakończyć remont łazienki na pierwszym piętrze Domu Parafialnego i pomalować ściany dwóch pomieszczeń aby mógł tam zamieszkać ks. Rekolekcjonista.
 4. c) Centrum Kultury Raszyn zaprasza na WIECZÓR POLSKIEJ POEZJI PASYJNEJ
  z udziałem aktorów Teatru Polskiego oraz zespołu villaNOwa, który zaprezentuje utwory muzyki dawnej XV w. – XVII w. w przyszłą niedzielę 18 marca o godz. 1900 w kościele św. Szczepana w Raszynie.

d) Nasza parafianka p. Anna Tomasik jest autorką bardzo ciekawej książki przedstawiającej niezwykłe życie ks. bpa Szelążka, który był współtwórcą przedwojennego polskiego konkordatu, pracował w ministerstwie w Warszawie, przyjaźnił się z papieżem Piusem XI, ceniony był przez Piłsudskiego, wreszcie został ordynariuszem Wołynia i był świadkiem wszystkiego co tam się działo, włącznie z rzezią wołyńską i wywózkami na Sybir i do Katynia. U niego zatrzymały się władze polskie, uciekające we wrześniu do Rumunii. Ostatecznie aresztowany przez NKWD trafił do więzienia w Kijowie. W 1946 roku deportowany do Polski bez prawa powrotu na Kresy. Książka jest bardzo starannie opracowana, ma wiele unikalnych ilustracji. Można ją otrzymać dziś po Mszy św. od Autorki.

2 niedziela Wielkiego Postu 2018

Ogłoszenia parafialne

druga niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2018r.

 1. Podziękowania i prośby
 2. a) Dziękuję państwu Morawskim i Kujawińskim za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie zamiast kwiatów pieniężnego daru ołtarza. Przed przyszłą niedzielą bardzo proszę o tę piękną posługę następne w kolejności rodziny.
 3. b) Dziękuję parafianom (łącznie w różnych dniach ponad 10 osób), którzy nadal pracują przy segregowaniu rzeczy pozostałych po Księdzu Kanoniku i porządkowaniu pomieszczeń.
 4. c) Dziękuję parafianom z Sękocina Starego za uporządkowanie i oczyszczenie grobu Ks. Kanonika Zbigniewa na cmentarzu w Pęcicach.

 

 1. Służba Boża
 2. a) Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w naszym kościele w piątki o 17.30 zaś Gorzkie Żale w niedziele o 16.15. Rekolekcje wielkopostne w tym roku odprawiać będziemy w dniach 18-20 marca. Szczegółowy plan podany zostanie za tydzień.
 3. b) W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 16.30. Uroczysta Msza św. z kazaniem odprawiona zostanie o 17.00. Po Drodze Krzyżowej będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. c) W sobotę wymiana tajemnic różańcowych o 17.30.

 

 1. Pozostałe sprawy
 2. a) Dziś ofiarami składanymi do puszki możemy wspomóc misjonarzy.

b) Trwają remonty w Domu Parafialnym, zainstalowany został wewnątrz budynku nowy pion kanalizacyjny.

3 niedziela Wielkiego Postu 2018

Ogłoszenia parafialne

trzecia niedziela Wielkiego Postu

4 marca 2018r.

 1. Podziękowania i prośby
 2. a) Dziękuję państwu Buczyńskim za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie zamiast kwiatów pieniężnego daru ołtarza. Przed przyszłą niedzielą bardzo proszę o tę piękną posługę następne w kolejności rodziny.
 3. b) Dziękuję parafianom (łącznie w różnych dniach ponad 10 osób), którzy nadal pracują przy segregowaniu rzeczy pozostałych po Księdzu Kanoniku i porządkowaniu pomieszczeń.
 4. c) Dziękuję panom Edwardowi i Marianowi Wolf za nieodpłatną pracę przy zainstalowaniu na dachu domu parafialnego komina odpowietrzającego nowy pion kanalizacyjny.

 

 1. Służba Boża
 2. a) Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w naszym kościele w piątki o 17.30 zaś Gorzkie Żale w niedziele o 16.15. Rekolekcje wielkopostne w tym roku odprawiać będziemy w dniach 18-20 marca.

 

 1. Pozostałe sprawy
 2. a) Od dzisiejszej niedzieli możemy już składać ofiary do puszki przeznaczone na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
 3. b) W kancelarii parafialnej można odebrać listy na pierwszą w tym roku zbiórkę kwartalną. Wyrażam wielką wdzięczność wszystkim, którzy podejmą się tego ważnego dla naszej społeczności parafialnej zadania.
 4. c) Trwają prace remontowe w Domu Parafialnym.

1 niedziela Wielkiego Postu 2018

Ogłoszenia parafialne

pierwsza niedziela Wielkiego Postu

18 lutego 2018r.

 1. Podziękowania i prośby
 2. a) Dziękuję p. Zofii i Stanisławowi Pecelerowicz za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie zamiast kwiatów pieniężnego daru ołtarza. Przed przyszłą niedzielą bardzo proszę o tę piękną posługę następne w kolejności rodziny.
 3. b) Dziękuję parafianom (łącznie w różnych dniach ponad 10 osób), którzy nadal pracują przy segregowaniu rzeczy pozostałych po Księdzu Kanoniku i porządkowaniu pomieszczeń.

 

 1. Służba Boża
 2. a) Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w naszym kościele w piątki o 17.30 zaś Gorzkie Żale w niedziele o 16.15. Rekolekcje wielkopostne w tym roku odprawiać będziemy w dniach 18-20 marca. Szczegółowy plan podany zostanie w późniejszym czasie.

 

 1. Pozostałe sprawy
 2. a) Zebranie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w dziś o 12.00 w Sali Parafialnej.
 3. b) Zebranie ministrantów podsumowujące pół roku posługi służby liturgicznej odbędzie się w piątek 23 lutego o 18.00 w kościele. Na to zebranie zapraszam także rodziców ministrantów. Przed zebraniem planujemy wykonać wspólne zdjęcie WSZYSTKICH członków Liturgicznej Służby Ołtarza: szafarzy, lektorów i ministrantów do Kroniki Parafialnej, którą planujemy wydać drukiem w bieżącym roku z racji jubileuszu 25 lecia istnienia parafii.
 4. c) Dziś ofiarami składanymi do puszki możemy wspomóc Seminarium Duchowne w Warszawie. W przyszłą niedzielę podobna zbiórka przeznaczona będzie na pomoc dla misjonarzy.

d) Trwają remonty w Domu Parafialnym, instalowany jest wewnątrz budynku nowy pion kanalizacyjny.