5 niedziela Wielkiego Postu 2017

piąta niedziela Wielkiego Postu 2017

2 kwietnia 2017r.

2. a) Dziękuję państwu: Alicji i Sławomirowi Perzyna, Monice Jarzębskiej, Bronisławie Ryczywolskiej oraz Ewie i Bartkowi za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie zamiast kwiatów pieniężnego daru ołtarza. Przed przyszłą niedzielą bardzo proszę o tę piękną posługę następne w kolejności rodziny.
  4. a) Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale odprawiane są w niedziele o godz. 16.15 zaś Droga Krzyżowa w piątki o 17.30.
  5. b) W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30.
  6. c) W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy św.
  8. a) W minionym tygodniu wykonano w kościele rozprowadzenie instalacji elektrycznej w kaplicy bocznej.
  9. b) Do puszki na filarze możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  10. c) W sobotę, przed Niedzielą Palmową, 8 kwietnia, od godz. 11.00, odbędzie się czuwanie młodzieży w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, z racji Światowych Dni Młodzieży przeżywanych w diecezjach. W tym roku Ojciec Święty Franciszek wyznaczył hasło tego spotkania – Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. W duchu tych słów, razem z Maryją, będziemy dziękować Panu Bogu i prosić o błogosławieństwo dla całej młodzieży naszej archidiecezji. Zaproszeni są gimnazjaliści, licealiści, młodzież studencka i pracująca. Będzie to też okazja do poznania otwartej już Świątyni Opatrzności Bożej i budowania wokół niej wspólnoty młodych. Wszystkich chętnych do wyjazdu z naszej parafii zapraszam na spotkanie w piątek po drodze krzyżowej w kościele.

d) W przyszłą niedzielę w kościele wyjątkowo po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.