Niedziela Palmowa 2017

9 kwietnia 2017r.

2. a) Dziękuję państwu: Nowickim, Warmijak i Wiadrowskim za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie zamiast kwiatów pieniężnego daru ołtarza. Przed przyszłą niedzielą bardzo proszę o tę piękną posługę następne w kolejności rodziny.
  3. b) Dziękuję p. Kazimierzowi Litkie i Andrzejowi Więch za oczyszczenie i uruchomienie po zimowej przerwie kaskady przed kościołem a p. Andrzejowi także za pielęgnację zieleni przy kościele.

2. a) Zachęcamy do uczestnictwa w ostatnim w tym roku nabożeństwie Gorzkich Żali dziś o godz. 16.15.
  3. b) Chorych pragnących przyjąć Komunię św. w domu prosimy zgłaszać dziś w kancelarii parafialnej. Odwiedziny planowane są w środę od godz. 15.00.
  4. c) Triduum Paschalne celebrować będziemy w naszej parafii według następującego porządku:

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.00

Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża – godz. 18.00. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

Wielka Sobota – święcenie pokarmów od 9.00 do 14.00 co ok. 20 minut. Ministranci tradycyjnie rozprowadzać będą wodę święconą. Ofiary, które otrzymają z tej okazji przeznaczone są na wakacyjny wyjazd formacyjny.

Wigilia Paschalna – Liturgia wieczorna o z odnowieniem obietnic chrztu św.

W przyszłą niedzielę – Wielkanoc - Msze św. odprawiane będą o 6.00 (Msza św. z procesją rezurekcyjną), a potem według zwykłego porządku niedzielnego czyli o 9.00, 11.00 i 17.00. Ze względu na procesję bardzo prosimy o pozostawienie wolnego przejścia na parking na czerwonej kostce na wprost głównego wjazdu.

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych - poniedziałek - Msze św. według porządku niedzielnego. W poniedziałek prowadzona będzie zbiórka do puszki na potrzeby KUL.

2. a) W tym roku o wykonanie ciemnicy i Grobu Pańskiego proszeni są mieszkańcy Sękocina Starego.
  3. b) Jeszcze dziś do puszki na filarze możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  4. c) Dziś w kościele po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  5. d) W środę o godz. 18.00 odbędzie się w kościele obowiązkowe zebranie ministrantów i kandydatów na ministrantów.

e) Zakończone zostały w kościele prace elektryczne. Górne okna mogą już być otwierane i zamykane niezależnie od siebie lub wszystkie naraz. W kaplicy bocznej wykonano od nowa całą instalacje elektryczną. Obecnie jest możliwe niezależne włączanie i wyłączanie poszczególnych źródeł światła. Instalacja ta spełnia także wymagania bezpieczeństwa. Następne prace remontowo budowlane w budynkach parafialnych związane będą ze zbliżającym się podłączeniem sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Niezbędne będzie przebudowanie pionu kanalizacyjnego i wykonanie nowego, niżej położonego wypływu z budynku, dzięki czemu nie będzie już potrzebna pompa w toalecie koło Sali Parafialnej.