Wielkanoc 2017

16 kwietnia 2017r.

2. a) Dziękuję państwu: Zjawińskim i Hinderer za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie i ułożenie kwiatów. Przed przyszłą niedzielą bardzo proszę o tę piękną posługę następne w kolejności rodziny.
  3. b) Dziękuję mieszkańcom Sękocina Starego z p. Sołtysem Krzysztofem Dziekańskim za wykonanie w tym roku grobu Pana Jezusa i ciemnicy.
  4. c) Dziękujemy Ochotniczym Strażom Pożarnym z Falent, Sękcina Starego, Nowego i ze Słomina za wartę przy grobie Pańskim.
  5. d) Dziękujemy za przygotowanie posiłków dla gości w czasie Triduum Paschalnego.
  6. e) Dziękujemy ofiarodawcom, którzy złożyli jałmużnę wielkopostną na rzecz ubogich, ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa oraz ofiary na Grób Pański w Jerozolimie.
  7. f) Do parafii nadesłano wiele życzeń świątecznych dla naszej wspólnoty parafialnej. Życzenia złożyli nam m.in. Księża biskupi warszawscy, Władze Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie, Rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, Rektor KUL, Zarząd Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, władze naszej gminy, Centrum Kultury w Raszynie.

2. a) Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Ofiary składane do puszki przeznaczone zostaną na KUL.
  3. b) W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Wyjątkowo uroczyste nabożeństwo Godzina Łaski i Miłosierdzia odprawione zostanie o godz. 15.00. Nowenna przed tym świętem odprawiana jest codziennie po Mszy św. wieczornej.

1. Pozostałe

Stowarzyszenie Projekt Raszyn przy wsparciu samorządu Gminy organizuje kolejny Piknik z historią w sobotę 22 kwietnia. Od godz. 12.00 odbędą się zajęcia dla dzieci a ok. 13.00 nastąpi uroczyste rozpoczęcie imprezy. W programie m.in. manewry wojsk napoleońskich, biwak oraz pokazy kosynierów, warsztaty, gry terenowe, zabawy rodzinne. Dla wszystkich uczestników gorąca grochówka. Organizatorzy serdecznie zapraszają.