Uroczystosc Trojcy Przenajswietszej 2017

Uroczystość Trójcy Świętej 2017

11 czerwca 2017r.

1. Prośba
  2. a) Zwracam się z gorącą prośbą o przygotowanie kościoła, jeszcze w tym tygodniu - przed uroczystością Bożego Ciała, następne w kolejności rodziny. Przypomnę, że ostatnio świątynię przygotowywali mieszkańcy ul. Handlowej: pp. Florczyk i Kostana (22 kwietnia) oraz pp. Ardasińscy, Czepiel i pani Gołaszewska (29 kwietnia). Później był ślub i pierwsze Komunie św., klucz od kościoła pozostał w zakrystii i kolejność sprzątania została przerwana. Bardzo zachęcam do podjęcia się tego zadania. Jest to sprawa praktyczna ale nie tylko. Jest to również wyraz naszej więzi parafialnej i troski o warunki, w których modlimy się. Porządek i czystość materialna ma nam również pomagać w zachowaniu czystości naszego serca. Gdyby wszyscy zechcieli uczestniczyć w tym porządkowaniu w grupach składających się z mieszkańców 2-3 kolejnych domów, wówczas ten miły obowiązek przypadałby co ok. dwa lata a więc nie byłby chyba dla nikogo zbyt dotkliwy. Zatem bardzo proszę o przygotowanie świątyni na Boże Ciało kolejne rodziny a następnie przed dwiema niedzielami (18 i 25 czerwca) proszę o tę posługę rodziny nowożeńców. Zwykła kolejność sprzątania powróci dopiero przed niedzielą 2 lipca.

2. a) Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w naszym kościele w dni powszednie o 17.30 a w niedziele o 16.30.
  3. b) W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa - Boże Ciało. Msze św. według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy stałą trasą: ul. Starowiejską, Rolną, Sękocińską i Starowiejską do kościoła. Tegoroczna procesja będzie trudniejsza ze względu na trwające na ulicach prace budowlane jednak postarajmy się wziąć udział w tym publicznym wyznaniu naszej wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy oraz o ozdobienie okien domów na trasie procesji. W czwartek nie będzie oddzielnego nabożeństwa czerwcowego. Litanię do Serca Pana Jezusa odśpiewamy w czasie procesji.
  4. c) Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00 odbędą się promocje ministranckie i lektorskie. Natomiast w sobotę 17 czerwca o 16.00 w katedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie ks. Kardynał Kazimierz Nycz pobłogosławi i udzieli uroczyście upoważnienia do udzielania Komunii św. stu czterdziestu szafarzom Najświętszego Sakramentu z całej Archidiecezji, wśród których znajdzie się także czterech naszych parafian. Nie są to oczywiście święcenia, szafarze pozostają osobami świeckimi, podejmują jednak dzięki przyjęciu tej posługi wiele obowiązków, głównie pomoc kapłanom w rozdzielaniu Komunii św. podczas niedzielnych Mszy św. Przez cały rok kandydaci przygotowywali się do sprawowania tej funkcji na specjalnych spotkaniach organizowanych przez Władze Diecezjalne. Od przyszłej niedzieli nie będzie już potrzeby zapraszania gościnnie szafarzy z innych parafii (za całoroczną pomoc serdecznie im dziękujemy) gdyż będą tę funkcję pełnili nasi parafianie. Bardzo dziękuję w imieniu parafii przyszłym szafarzom za podjęcie się tego odpowiedzialnego zadania. Jak widzimy społeczność naszej parafialnej Liturgicznej Służby Ołtarza powiększa się nie tylko o najmłodszych ale także o dorosłych parafian. Liczy ona obecnie ponad pięćdziesiąt osób. Całą grupę polecam serdecznie modlitwom parafian.
  6. a) Dziś o godz. 12.00 w Sali Parafialnej odbędzie się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  7. c) W związku z przypadającym w przyszłym roku jubileuszem dwudziestopięciolecia istnienia parafii prowadzone są prace nad opracowaniem i wydaniem Kroniki 25 lecia. W niedzielę za dwa tygodnie - 25 czerwca o godz. 12.00 w Sali Parafialnej odbędzie się spotkanie na które zapraszamy Radę Parafialną, osoby, które zgłosiły się do współpracy w Zespole Redakcyjnym oraz nowych chętnych. Ponawiamy jednocześnie prośbę o przekazywanie pisemnych wspomnień i przekazywanie fotografii związanych z naszym kościołem i parafią. Prosimy je przynosić do kancelarii parafialnej. Po skopiowaniu zostaną one niezwłocznie zwrócone właścicielom.