Wielkanoc 2014

Wielkanoc 20 kwietnia 2014r.

a) Dziękuję państwu: Kostana i Florczyk za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę oraz za uporządkowanie domu parafialnego. Proszę następne osoby o tę piękną posługę.

b) Dziękujemy mieszkańcom Sękocina Starego szczególnie p. Helenie Bazga, Krzysztofowi i Krystynie Dziekańskim, Danucie i Kazimierzowi Gas, Kamili Kulesza i Anecie Więch za wykonanie grobu Pana Jezusa.

c) Dziękujemy panom Sławomirowi Bazga, Krzysztofowi Makowskiemu, Sławomirowi Ryczywolskiemu i Andrzejowi Więch za wykonanie w Wielkim Tygodniu wielu potrzebnych prac w kościele i w otoczeniu kościoła.

d) Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z Falent za wartę przy grobie Pańskim.

e) Dziękujemy paniom z kół różańcowych w Sękocinie Starym, Sękocinie Nowym i Słominie za przygotowanie posiłków dla gości w czasie Triduum Paschalnego.

a) Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL.

b) W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy mogli zapalić nasze świece lub lampiony od Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia – świecy stojącej przy ołtarzu od Niedzieli Palmowej i zabrać ten ogień do naszych domów.

a) Zgodnie z naszą parafialną tradycją staramy się aby duchowa radość świąteczna miała także wymiar materialny. Dziś powodem takiej radości są nowe solidne i bezpieczne (antywłamaniowe) okna założone w suterenie domu parafialnego. To kolejna większa inwestycja, która powinna ułatwić korzystanie z Sali Skautów i pozostałych pomieszczeń parafialnych.

b) Niestety przed Świętami pojawił się także niespodziewany problem: uległy awarii napęd i sterowanie dzwonów. Są one tymczasowo, prowizorycznie uruchamiane jednak w każdej chwili mogą zupełnie przestać działać. Problem został rozpoznany przez specjalistów z firmy, która przed wieloma laty instalowała ten system i okazało się, że jedynym rozwiązaniem jest zakup i instalacja nowego urządzenia.

c) Otrzymaliśmy zaproszenie do wysłuchania koncertu, który odbędzie się w poniedziałek wielkanocny o godz. 19.00 w kościele w Raszynie z okazji 205. Rocznicy Bitwy pod Raszynem.

Niedziela 20 kwietnia 2014r.

6.00 Za Parafian

10.00+Stanisława, Aleksander, Stefan, Stanisław Szymanek

11.00 Dziękczynna za otrzymane łaski z racji kolejnej r. ślubu z prośbą o błog. Boże dla Heleny i Tadeusza Bazga oraz dzieci i wnucząt

17.00+Zdzisław Bocheński 9 r. śm., Monika, Stanisław Wolf

Poniedziałek Wielkanocny

9.00  +Jerzy Ogonowski jego rodzice i teściowie

11.00O błog. Boże dla Pauliny w 18 r. ur. I dla całej rodziny Nowickich

17.00O błog. Boże dla Aleksandry

18.00          +Eugeniusz Perzyna 21 r. śm.

18.00 +Marzena Sokalska z okazji imienin

18.30          rez. p. Kaczorowska

Niedziela 27 kwietnia 2014r.

9.00  rez. p. Kwaśny

11.00+Jan, Helena Sterna, Anna, Andrzej Zając