17 niedziela zwykla 2017

17 niedziela zwykła 2017

30 lipca 2017r.

2. a) Dziękuję państwu Chudzickim i Gołdowskim za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie i ułożenie kwiatów Przed przyszłą niedzielę bardzo proszę o tę piękną posługę następne w kolejności rodziny.
  3. b) Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w zbiórce tzw. elektro-śmieci. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na pomoc dla polskich misjonarzy pracujących w wielu krajach świata.
  4. c) Dziękuję p. Bogdanowi Szymczak za wykonanie dziesięciu panoramicznych zdjęć naszego kościoła zarówno z zewnątrz jak i w środku. Są one połączone w tzw. wirtualny spacer Możemy je obejrzeć po wpisaniu do przeglądarki internetowej nazwy naszej parafii. Projekt będzie modyfikowany przy zmianach wnętrza lub otoczenia kościoła. Przypominam, że wirtualne odwiedzanie parafii w internecie nie zastępuje obecności realnej na Mszy św. a jedynie ją uzupełnia.

2. a) W minionym tygodniu przypadało wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa patrona kierowców. Z tej okazji dziś po każdej Mszy św. odbywać się będzie przed kościołem święcenie pojazdów.
  3. b) W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 16.30. W sobotę Msza św. zamówiona przez Koła Żywego Różańca o 17.00 a wymiana tajemnic różańcowych o 17.30.
  4. c) W przyszłą niedzielę 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. W naszej parafii jest to dzień szczególnej wdzięczności za opiekę Bożą i ocalenie życia mieszkańców Słomina. Jak co roku w odprawiona zostanie w tym dniu Msza św. przy kapliczce w Słominie o godz. 8.00. W przypadku deszczu Msza zostanie odprawiona w kościele. Kolejne Msze święte odprawiane będą według zwykłego porządku niedzielnego (9.00, 11.00 i 17.00).
  5. d) Przyszła niedziela to także pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo Godzina Łaski i Miłosierdzia o 15.00.

2. a) Stale wykonywane są drobne prace remontowo budowlane w budynkach parafialnych. W minionym tygodniu wykonano naprawę tynkarską ścianek bocznych i ułożono daszki na murkach przy zjeździe do garażu. Dobiega końca porządkowanie pomieszczeń w podziemiach Domu Parafialnego. W tym tygodniu wywieziony został duży kontener śmieci.
  3. b) Wójt Gminy Raszyn, Rada Gminy Raszyn i Centrum Kultury Raszyn zapraszają na obchody 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Początek uroczystości 1 sierpnia o 16:30 na Placu Powstańców Warszawy 1944 przed Urzędem Gminy. W programie m.in. Msza Święta w kościele św. Szczepana w Raszynie o 18.00 oraz koncert pt. „Raszyniacy śpiewają pieśni powstańcze”. W ramach obchodów wybuchu powstania Centrum Kultury Raszyn zaprasza na dwa wydarzenia:(1) film fabularny pt. „Letnie przesilenie” 31 lipca o godzinie 19:00 oraz (2) monodramMałgorzaty Pieńkowskiej pt. „Zofia” 2 sierpnia o godzinie 19:00. Szczegóły na stronie internetowej CK Raszyn .Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY.
  4. b) FILIA KLUBU HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK „STRAŻAK” PRZY OSP FALENTY ZAPRASZA WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO ODDANIA KRWI NA TERENIE PARKINGU PRZY KOŚCIELE  św. SZCZEPANA W RASZYNIE AMBULANS POBIERANIA KRWI BĘDZIE DNIA 06.08.2017r. (NIEDZIELA) W GODZINACH OD 9 – 14. Potrzebny Dowód Osobisty i dobry stan zdrowia