21 niedziela zwykla 2017

27 sierpnia 2017r.

2. a) Dziękuję państwu Joannie, Leszkowi i Marii Zientara oraz Waldemarowi Zientara za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie i ułożenie kwiatów Przed przyszłą niedzielę bardzo proszę o tę piękną posługę rodziny nowożeńców. Przez trzy kolejne soboty będą w naszym kościele śluby, dlatego następne w kolejności rodziny proszone zostaną o przygotowanie kościoła dopiero 23 września.
  3. b) We wtorek 22 września z wakacyjnego wyjazdu wróciła około czterdziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego obozu. Dziękuję p. Arkadiuszowi Oneksiak za ogromny wkład pracy w przygotowanie, prowadzenie oraz formalne udokumentowanie całego wyjazdu. Dziękuję wychowawcom: Urszuli Oneksiak, Katarzynie Oneksiak, Marcie Kaczmarek, Michałowi Gas za podjęcie się tego odpowiedzialnego zadania. Dziękuję p. Adamowi Kaczmarek za prowadzenie nauki nurkowania i udostępnienie sprzętu. Dziękuję wszystkim parafianom za finansowe wsparcie poprzez ofiary składane ministrantom i lektorom w Uroczystość Trzech Króli i w Wielką Sobotę. Dziękuję p. Krzysztofowi Dziekańskiemu za pomoc organizacyjną, mieszkańcom naszych miejscowości za przeznaczenie środków z funduszu sołeckiego środków na transport autokarowy w drodze powrotnej. Dziękuję p. Wójtowi Andrzejowi Zarębie i Radzie Gminy za udzielenie, jak co roku, dotacji celowej dla tego wyjazdu. Mam nadzieję, że organizowane corocznie obozy służą nie tylko odpoczynkowi dzieci i młodzieży ale także są okazją do poznania ciekawych miejsc i przyczyniają się do lepszego zintegrowania wspólnoty parafialnej.
  4. c) Wczoraj obchodziliśmy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Z tej okazji w minioną środę delegacja z naszej parafii udała się z pielgrzymką na Jasną Górę. Serdecznie dziękuję paniom Zelatorkom Żywego Różańca za zorganizowanie wyjazdu a wszystkim uczestnikom za modlitwę przed Cudownym Wizerunkiem w intencjach naszej parafii.

2. a) W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 16.30.
  3. b) W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w intencjach Żywego Różańca odprawiona zostanie wyjątkowo o godzinie 16.00 a po Mszy wymiana tajemnic różańcowych. Ta zmiana godziny dotyczy tylko tej najbliższej soboty a spowodowana jest przyjętym ponad rok temu terminem ślubu o 17.30.
  4. c) W przyszłą niedzielę nabożeństwo Godzina Łaski i Miłosierdzia o godz. 15.00.

2. a) Wójt Gminy Raszyn, Rada Gminy Raszyn oraz Centrum Kultury Raszyn zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się dziś w Parku w Raszynie, w godz. 14:30 – 21:30. Wystąpi m.in.: Orkiestra Dęta OSP Nadarzyn, zespół Boogie Boys oraz zespół JOKER. Imprezę poprowadzi Jacek Kawalec.
  3. b) Z prac remontowo budowlanych w minionym tygodniu wykonano obróbkę murarską i otynkowano wnęki okienne na parterze Domu Parafialnego od strony parkingu. Podpisano także umowę na wykonanie podłączenia kanalizacyjnego od kolektora ściekowego do tzw. pierwszej studzienki na terenie posesji. Prace rozpoczną się w połowie września.