22 niedziela zwykla 2017

3 września 2017r.

2. a) Dziękuję rodzinom nowożeńców za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie i ułożenie kwiatów Przed przyszłą niedzielę bardzo proszę o tę piękną posługę rodziny kolejnych nowożeńców.

2. a) Dziś nabożeństwo Godzina Łaski i Miłosierdzia o godz. 15.00.
  3. b) Jutro 4 września uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza święta dla nauczycieli, wychowawców, rodziców, dzieci i młodzieży odprawiona zostanie w naszym kościele w poniedziałek o 8.00 rano. Nasza Szkoła Podstawowa w Sękocinie powiększa się ze względu na większą liczbę dzieci w poszczególnych rocznikach a także z powodu reformy edukacji w całym kraju. Dlatego w rozpoczynającym się roku szkolnym katechizować będą dwie panie Katechetki. Oprócz, jak dotychczas, p. Joanny Smyk religii uczyć będzie także nasza parafianka p. Anna Tomasik. Życzymy nowej p. Katechetce owocnej pracy dla dobra całej naszej parafialnej społeczności a dzieci i rodziców prosimy o jej serdeczne przyjęcie.
  4. c) W piątek Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej). Podczas Mszy św. o 17.00 zostanie poświęcone ziarno siewne a także odmówimy Akt Ofiarowania Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

2. a) W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Seminarium Duchownego w Warszawie.