Druga Niedziela Wielkanocna

IINiedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego

27 kwietnia 2014r.

a) Dziękuję Nowożeńcom za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę oraz za ofiarowanie i ułożenie kwiatów. Proszę następne w kolejności osoby o sprzątnięcie świątyni w piątek, ze względu na przypadającą w sobotę Uroczystość.

b) Dziękuję p. Kazimierzowi Litkie za wykonanie mocowania obrazu Jana XXIII i Jana Pawła II.

a) Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo Godziny Świętej o godz. 15.00.

b) Od czwartku zaczynamy maj – miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o 17.30 a w niedziele o 16.30.

c) W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00.

d) W sobotę 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Będzie to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Wymiana tajemnic różańcowych połączona z nabożeństwem majowym o godz. 16.15.

e) Następna niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Godzina Łaski i Miłosierdzia o godz. 15.00.

a) Dziś po Mszach św. możemy zapalić świece od Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia i zanieść ten ogień do naszych domów.

b) Obok kaplicy bocznej umieszczona została plansza z pracami o  Janie Pawle II wykonanymi przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sękocinie.

c) W najbliższy piątek 2 maja, ze względu na świąteczno – rekreacyjny charakter weekendu majowego, ks. Kardynał udzielił dyspensy (czyli zwolnienia) od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

d) W sobotę 3 maja o godz. 19.30 w kościele św. Szczepana w Raszynie odbędzie się koncert w wykonaniu światowej sławy pianisty Włodzimierza Pawlika. W imieniu organizatorów, którymi są Gminny Ośrodek Kultury i Rada Powiatu Pruszkowskiego, zapraszamy parafian do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

e) Natomiast w przyszłą niedzielę 4 maja zapraszamy na koncert do naszego kościoła. O godz. 10.00 wystąpią: zespół Barwy Jesieni oraz Mini Studio Estrady Dziecięcej, którzy wspólnie przygotowali program artystyczny o Janie Pawle II i Janie XXIII.

f) W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w kościele odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. rodziców z p. Katechetką.

Niedziela 27 kwietnia 2014

9.00 O błog. Boże dla p. Kwaśny: Marioli i Jacka oraz ich dzieci Adrianny i Natalii

11.00 +Jan i Helena Sterna, Anna Andrzej Zając

17.00 + Cecylia i Kazimierz Woźniak

17.00 + Kazimierz Pilarski 1. Msza św. gregoriańska

18.00 +Stefania, Zdzisław Więch

18.00 O szczęśliwe rozwiązanie i błog. Boże dla Julii i błog. Boże dla całej rodziny

11.00 +Stanisława, Stanisław Białczak z okazji imienin, Julian Białczak i zm. Z rodz. Ryczywolskich

17.00 + Kazimierz Pilarski 3. Msza św. gregoriańska

Niedziela 4 maja 2014

9.00 + Kazimierz Pilarski 4. Msza św. gregoriańska

11.00 +Stefan Ciechomski w kolejną r. śm., rodzice i bracia

17.00 +Hanna Macierzyńska 4 r. śm.