30 niedziela zwykla 2017

29 października 2017r.

2. a) Dziękuję paniom: Małgorzacie i Annie Boguckim i Honoracie Woźniak za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie i ułożenie kwiatów. Przed przyszłą niedzielą bardzo proszę o tę piękną posługę następne w kolejności rodziny.
  3. b) Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na rzecz misji w ubiegłą niedzielę. Zebraliśmy 320 zł.

2. a) Trwa październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii odprawiane są w niedziele o 16.30 a w dni powszednie (do wtorku włącznie) o 17.30.
  3. b) Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone zostały kartki, na których możemy wpisać naszych bliskich zmarłych, których chcemy polecić modlitwie wypominkowej. Wypominki roczne to dwanaście Mszy św. odprawianych przez cały rok w ostatni piątek miesiąca o 17.00 zaś Wypominki jednorazowe odczytywane będą podczas procesji w kościele wieczorem 1 i 2 listopada. Wypełnione kartki prosimy złożyć w kancelarii parafialnej.
  4. c) W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte według porządku niedzielnego. Po Mszy wieczornej (czyli ok. 17.45) odprawiona zostanie procesja w kościele połączona z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
  5. d) W czwartek Dzień Zaduszny - wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. O 17.00 Msza św. z kazaniem a po jej zakończeniu (ok 17.30) odprawiona zostanie procesja żałobna połączona z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
  6. e) W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 16.30. O godzinie 17.00 uroczysta Msza św. na którą szczególnie zapraszamy wszystkich członków Liturgicznej Służby Ołtarza (Szafarzy, Lektorów, Ministrantów, Scholę). Po Mszy św. będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.
  7. f) W sobotę wymiana tajemnic różańcowych z racji pierwszej soboty miesiąca o 17.30.
  8. g) W przyszłą niedzielę nabożeństwo Godzina Łaski i Miłosierdzia o 15.00.
  9. h) Od 11 listopada będzie możliwość zamawiania intencji mszalnych na rok 2018. Jeżeli ktoś z parafian planowałby zamówienie w przyszłym roku tzw. Mszy gregoriańskiej proszony jest o zgłoszenie tego zamiaru do 6 listopada. Wiemy, że bardzo szybko zarezerwowane zostają Msze niedzielne i w późniejszym czasie nie będzie możliwości znalezienia kolejnych 30 dni w które odprawiana jest gregorianka a ze względu na poszanowanie przepisów liturgicznych chcielibyśmy uniknąć odprawiania w niedziele Mszy poza stałymi godzinami.

2. a) Pod patronatem Sękocińsko- Słominskiej OSP, przy naszej Parafii wznawia działalność drużyna skautowa. Planujemy utworzenie dwóch zastępów skautów (żeńskiego i męskiego) dla młodzieży w wieku 12-17 lat oraz zastępu wilczków dla dzieci od 8 do 11 lat. Otrzymaliśmy namioty i części wyposażenia wojskowego jak pałatki, kompasy itp . Mamy też w Sękocinie miejsce na stałą bazę biwakową. Planujemy również wyjazdy i wędrówki. Zbiórki będą odbywały się 2 razy w miesiącu. Na pierwsze spotkanie w Sali Parafialnej zapraszamy wszystkich chętnych w najbliższy piątek 3 listopada o 18.00.
  3. b) W styczniu 2019r. odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Wyjazd jest organizowany wspólnie przez wszystkie parafie naszego dekanatu. Ze względu na dużą odległość należy się liczyć z tym, że koszt uczestnictwa będzie stosunkowo wysoki - ok. 7000 zł od osoby. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w parafii w Raszynie 9 grudnia o 10.00. Jeżeli ktoś jest zainteresowany zapraszam po bliższe informacje do kancelarii parafialnej.

c) Filia klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Strażak” przy OSP Falenty zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi na terenie parkingu przy kościele św. Szczepana w Raszynie. Ambulans pobierania krwi będzie dnia 05.11.2017r. (niedziela) w godzinach od 9 – 14. Potrzebny Dowód Osobisty i dobry stan zdrowia.