31 niedziela zwykła 2017

5 listopada 2017r.

2. a) Dziękuję państwu Pawłowskim, Pieniążkiewicz i Pudło za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie i ułożenie kwiatów. Przed przyszłą niedzielą bardzo proszę o tę piękną posługę następne w kolejności rodziny.
  3. b) Dziękuję p. Kazimierzowi Litkie za oczyszczenie i wyłączenie kaskady wodnej przed kościołem na okres zimowy.

2. a) Dziś nabożeństwo Godzina Łaski i Miłosierdzia o 15.00.
  3. b) Wypełnione kartki z wypominkami rocznymi prosimy złożyć w kancelarii parafialnej. Przypominamy, że wypominki roczne to dwanaście Mszy św. odprawianych przez cały rok w ostatni piątek miesiąca o 17.00.
  4. c) W sobotę 11 listopada Dzień Niepodległości. Msze Święte odprawiane będą w naszym kościele według porządku niedzielnego.
  5. d) Od 11 listopada będzie możliwość zamawiania intencji mszalnych na rok 2018. Jeżeli ktoś z parafian planowałby zamówienie w przyszłym roku tzw. Mszy gregoriańskiej proszony jest o zgłoszenie tego zamiaru do 6 listopada. Wiemy, że bardzo szybko zarezerwowane zostają Msze niedzielne i w późniejszym czasie nie będzie możliwości znalezienia kolejnych 30 dni w które odprawiana jest gregorianka a ze względu na poszanowanie przepisów liturgicznych chcielibyśmy uniknąć odprawiania w niedziele Mszy poza stałymi godzinami.

2. a) Filia klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Strażak” przy OSP Falenty zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi na terenie parkingu przy kościele św. Szczepana w Raszynie. Ambulans pobierania krwi będzie dziś w godzinach od 9 – 14. Potrzebny Dowód Osobisty i dobry stan zdrowia.
  3. b) W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki w ramach IX Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  4. c) W niedzielę za trzy tygodnie 26 listopada o 12.00 w Sali Parafialnej odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.

1. Sprawy ponad-parafialne
  2. a) W styczniu 2019r. odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Wyjazd jest organizowany wspólnie przez wszystkie parafie naszego dekanatu. Ze względu na dużą odległość należy się liczyć z tym, że koszt uczestnictwa będzie stosunkowo wysoki - ok. 7000 zł od osoby. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w parafii w Raszynie 9 grudnia o 10.00. Jeżeli ktoś jest zainteresowany zapraszam po bliższe informacje do kancelarii parafialnej.
  3. b) Zaproszenie od Ks. Kardynała Kazimierza Nycza:

Umiłowani Diecezjanie!

W sobotę, 11 listopada br., zapraszam Was do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. Świątynia Opatrzności Bożej jako Wotum Narodu jest szczególnym miejscem do przeżywania tego rodzaju uroczystości.

Obchody rozpoczniemy Mszą Świętą, która zostanie odprawiona o godzinie 9.00, w obecności przedstawicieli Episkopatu Polski i najwyższych władz państwowych. Podczas Eucharystii odmówimy Akt Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej oraz podziękujemy Bogu za wolność i niepodległość, prosząc Go o dalszą opiekę nad naszą Ojczyzną.

Niech nasza obecność w Świątyni Opatrzności Bożej będzie wyrazem dziękczynienia Bogu za dar odzyskanej wolności. Wszystkim z serca  błogosławię.

Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski

Karty wstępu na tę Mszę św można otrzymać w kancelarii parafialnej.