Trzecia Niedziela Wielkanocy 2014

IIINiedziela Wielkanocy

4 maja 2014r.

a) Dziękuję państwu Hinderer z ul. Handlowej za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę oraz za złożenie zamiast kwiatów pieniężnego daru ołtarza. Dziękuję państwu Winterot za sprzątnięcie domu parafialnego i kościoła oraz ofiarowanie i ułożenie kwiatów. Proszę następne w kolejności osoby o tę piękną posługę.

b) Dziękuję Parafianom za życzliwą i szybką reakcję na prośbę o środki finansowe na wymianę urządzeń sterujących naszymi dzwonami. Zebrane ofiary pokryją, a może nawet przewyższą, koszt tej inwestycji. Od ubiegłej niedzieli do wczoraj, kolejne trzy rodziny złożyły anonimowo ofiary, za które bardzo serdecznie dziękuję. Ewentualna nadwyżka, jeżeli pozostanie, wykorzystana będzie na kolejną inwestycję czyli zakup żyrandoli planowany po wakacjach.

a) Dziś pierwsza niedziela miesiąca, jednak ze względu na nabożeństwo majowe Godziny łaski i miłosierdzia o 15.00 nie będzie. Podobna sytuacja będzie w czerwcu i październiku ze względu na przepisy liturgiczne nie zezwalające na dwukrotne nabożeństwa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

b) Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o 17.30 a w niedziele o 16.30.

a) Dziś o godz. 10.00 wystąpią: zespół Barwy Jesieni oraz Mini Studio Estrady Dziecięcej, którzy wspólnie przygotowali program artystyczny o Janie Pawle II i Janie XXIII.

b) Dziś o godz. 12.00 w kościele odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. rodziców z p. Katechetką.

c) Spotkanie kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę 11maja o godz. 12 w Sali Skautów.

d) Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone są na potrzeby Seminarium Duchownego w Warszawie.

e) Z inicjatywy rodziców powstaje Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa w Magdalence. Ma ona za zadanie zapewnić wychowanie w duchu wartości katolickich. Rozpoczyna się rekrutacja na rok szkolny 2014/2015 dzieci z roczników 2007 i 2008 do klasy I i 0. Bliższe informacje można uzyskać w szkole mieszczącej się przy parafii w Magdalence.

f) Jest do nabycia majowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

Niedziela 4 maja 2014

9.00 + Kazimierz Pilarski 4. Msza św. gregoriańska

11.00 +Stefan Ciechomski w kolejną r. śm., rodzice i bracia

17.00 +Hanna Macierzyńska 4 r. śm.

18.00 +Leokadia Uśniacka 8 r śm, Kazimiera, Stefan, Grzegorz, Teofila, Antoni Gurtowscy, Julianna, Piotr Dubieleccy

18.00 +Janina Kazubek 44 r. śm., zm. Z rodz. Zientków, Kazubków, Kądzielów

18.00 za Parafian

18.00  rez. p. Litkie

18.00 +Stanisław Dziekański z okazji imienin

18.00 +Wincenty, Zofia Zawadzccy, Marianna, Jan Grochala, Barbara Kazubek

Niedziela 11 maja 2014

9.00 +Andrzej 15 r. śm., Walenty, Władysława Świątek, Janina Stefaniak

10.00 + Kazimierz Pilarski 11. Msza św. gregoriańska

11.00 +Stanisław Kaczorowski, Marianna, Jan, Anna, Władysław Groszyk zm. Z ich rodzin

17.00 +Maria Gajewska 17 r. śm.