33 niedziela zwykla 2017

19 listopada 2017r.

2. a) Dziękuję państwu Grochala, Osmólskim i Radolińskim za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie i ułożenie kwiatów. Przed przyszłą niedzielą bardzo proszę o tę piękną posługę następne w kolejności rodziny.

2. a) Wypełnione kartki z wypominkami rocznymi można jeszcze składać w kancelarii parafialnej. Przypominamy, że wypominki roczne to dwanaście Mszy św. odprawianych przez cały rok w ostatni piątek miesiąca o 17.00.
  3. b) W niedzielę za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego.

2. a) W niedzielę tydzień 26 listopada podczas Mszy św. o 11.00 odbędzie się promocja ministrancka czterech kandydatów na ministrantów, którzy przygotowują się do przyjęcia tego zaszczytnego obowiązku od czerwca b.r. Jest również możliwość przyjęcia tego dnia nowych kandydatów na ministrantów. Mogą nimi zostać już chłopcy z klasy trzeciej przygotowujący się do I Komunii św. oraz ewentualnie starsi, którzy potrzebowali więcej czasu do namysłu. Gdyby ktoś był zainteresowany proszę o zgłoszenie się do zakrystii dziś lub w przyszłą niedzielę po Mszy św.
  3. b) Również w przyszłą niedzielę o 12.00 w Sali Parafialnej odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  4. c) W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się w kościele zebranie Rady Parafialnej. Bardzo prosimy wszystkich członków Rady o obecność.
  5. d) W przyszłym roku przypada jubileusz 25 lecia istnienia naszej parafii. Z tej okazji powstaje publikacja prezentująca dzieje naszej wspólnoty parafialnej, kościoła ale także naszej okolicy. Zespół zajmujący się opracowaniem kroniki informuje, że:

- zbieranie materiałów powoli dobiega końca,

- nad stworzeniem kroniki pracuje wiele osób, aby powstająca praca była wartościowa,

- zebrane informacje, wspomnienia i fotografie są nadzwyczaj ciekawe, a niektóre wręcz unikalne,

- ponownie prosimy osoby chętne, chcące przedstawić swoje wspomnienia o kontakt z księdzem proboszczem lub złożenie ich w kopercie w Kancelarii (będą zwrócone po wykorzystaniu),

- wydrukowany projekt pracy, przed korektą i fachowym składem drukarskim, będzie zaprezentowany wszystkim zainteresowanym na zebraniu i w Kancelarii,

- nic, bez zgody przedstawianych osób, nie będzie umieszczone w Kronice.

Związane z 25-leciem parafii uroczystości przewidziane są na 16 września 2018 roku.

1. e) W niedzielę za dwa tygodnie 3 grudnia o 12.00 odbędzie się w kościele zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

1. Sprawy ponad - parafialne
  2. a) Na prośbę Policji przypominamy o rozwadze aby nie paść ofiarą oszustów. Mimo wielu ostrzeżeń prawie każdego dnia na terenie naszej gminy podejmowane są kolejne próby wyłudzeń pieniędzy metodą "na wnuczka".