1 Niedziela adwentu 2017

pierwsza niedziela adwentu

3 grudnia 2017r.

2. a) Dziękuję państwu Jolancie Bieniek, Maciejowi Czerwińskiemu i Danucie Bazga za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie zamiast kwiatów pieniężnego daru ołtarza. Przed przyszłą niedzielą bardzo proszę o tę piękną posługę następne w kolejności rodziny.
  3. b) Dziękuję panom Jerzemu Więch i Andrzejowi Więch za odśnieżenie parafialnego parkingu i dróg wjazdowych.

2. a) Dziś rozpoczynamy adwent czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
  3. b) Nabożeństwo Godzina Łaski i Miłosierdzia z racji pierwszej niedzieli miesiąca o 15.00.
  4. c) W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. z kazaniem o 17.00.
  5. d) Roraty w naszym kościele, jak co roku, odprawiane będą w soboty o godz. 8.30.
  6. e) Zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania we wszystkie niedziele adwentu. Nie pozostawiajmy tego duchowego przygotowania do Świąt, na ostatnie dni adwentu.
  7. f) Adwentowy Dzień Skupienia połączony z Czterdziestodniowym Nabożeństwem przeżywać będziemy w naszej parafii w sobotę 16 grudnia. Poprowadzi go ks. prof. dr hab. Piotr Mazurkiewicz. Program wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kościoła.

2. a) Dziś o 12.00 odbędzie się w kościele zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  3. b) Również dziś odbywa się zbiórka do puszki na potrzeby Seminarium Duchownego w Warszawie.
  4. c) Za tydzień będziemy mogli wspomóc naszymi ofiarami składanymi do puszki Kościół na Wschodzie.
  5. d) Od dziś po Mszy św. przy stoliku na środku kościoła możemy nabywać świece Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony fundusz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świecy wynosi 5 zł (tyle parafia przekazała Caritas), gdyby ktoś chciał zapłacić więcej, nadwyżka zasili parafialny fundusz pomocy potrzebującym.

e) Zbiórka skautów odbędzie się w Sali Parafialnej w piątek o 18.00 oraz w sobotę o 10.00.