3 niedziela Adwentu 2017

trzecia niedziela adwentu

17 grudnia 2017r.

2. a) Dziękuję paniom: Joannie Adamczyk, Mariannie Dubieleckiej i Elżbiecie Marzec - Szeląg za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie zamiast kwiatów pieniężnego daru ołtarza. Przed przyszłą niedzielą bardzo proszę o tę piękną posługę następne w kolejności rodziny.

2. a) Odwiedziny chorych leżących w domach planowane są jutro 18 grudnia od godz. 15.00. Chorych można dziś i w przyszłą niedzielę zapisać na listę w kancelarii parafialnej.
  3. b) W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia 24 grudnia przypada za tydzień w czwartą niedzielę adwentu. W tym dniu będą w naszym kościele odprawione tylko dwie Msze św. niedzielne o 9.00 i 11.00. Nie będzie w Wigilię Mszy św. o godz. 17.00 natomiast o północy celebrować będziemy uroczystą Pasterkę, która jest już Mszą należącą do Uroczystości Bożego Narodzenia. Uczestnictwo w Pasterce nie zastępuje obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej 24 grudnia.
  4. c) W następnym tygodniu 25 i 26 grudnia Święta Bożego Narodzenia. W oba dni świąt Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego.
  5. d) Po świętach tradycyjna wizyta duszpasterska czyli kolęda. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie z ogłoszeniami.

2. a) W zakrystii można jeszcze otrzymać opłatki wigilijne.
  3. b) We wtorek 19 grudnia Księża, Rada Parafialna, Radna i Sołtysi serdecznie zapraszają wszystkich parafian na Wigilię Parafialną. O godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza św. a po jej zakończeniu w Sali Parafialnej odbędzie się wieczerza. Tradycyjnie prosimy każdego z uczestników o przyniesienie, jeśli to możliwe, jednej potrawy lub napoju bezalkoholowego.