4 niedziela adwentu 2017

czwarta niedziela adwentu

24 grudnia 2017r.

2. a) Dziękuję paniom: Danucie Nowak, Małgorzacie Żuk, Stanisławie Jagodzińskiej i panu Krzysztofowi Pyć za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie i ułożenie kwiatów. Przed przyszłą niedzielą bardzo proszę o tę piękną posługę następne w kolejności rodziny.
  3. b) Dziękuję mieszkańcom Sękocina Nowego za zbudowanie żłóbka i ubranie choinek. Dziękuję panu Kamoli za ofiarowanie choinki stojącej przy ołtarzu.
  4. c) Dziękuję p. Radnej, Sołtysom, Radzie Parafialnej i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie wigilii parafialnej w ubiegły wtorek.

2. a) Przypominam, że dziś będą w naszym kościele odprawione tylko dwie Msze św. niedzielne o 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 natomiast o północy celebrować będziemy uroczystą Pasterkę, która jest już Mszą należącą do Uroczystości Bożego Narodzenia. Uczestnictwo w Pasterce nie zastępuje obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej 24 grudnia.
  3. b) W poniedziałek i wtorek 25 i 26 grudnia Święta Bożego Narodzenia. W oba dni świąt Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego.
  4. c) Od środy po świętach rozpocznie się tradycyjna wizyta duszpasterska czyli kolęda. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie z ogłoszeniami.
  5. d) W przyszłą niedzielę 31 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msza św. o godz. 17.00 będzie połączona z dziękczynieniem Panu Bogu za mijający rok i podsumowaniem tegorocznych wydarzeń w naszej parafii.

a) W zakrystii można jeszcze otrzymać opłatki wigilijne.