6 niedziela zwykła 2018

szósta niedziela zwykła

11 lutego 2018r.

2. a) Dziękuję rodzinie p. Pękala za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie i ułożenie kwiatów. Przed przyszłą niedzielą bardzo proszę o tę piękną posługę następne w kolejności rodziny.
  3. b) Dziękuję p. Sołtysowi Krzysztofowi Dziekańskiemu za wielomiesięczne starania o uregulowanie stanu prawnego nieruchomości, które zakończyły się w minionym tygodniu podpisaniem ostatniego brakującego aktu notarialnego.
  4. c) Dziękuję parafianom (łącznie w różnych dniach ok. 10 osób), którzy pracują przy porządkowaniu rzeczy pozostałych po Księdzu Kanoniku. Pozostały książki, płyty z muzyką, rzeczy osobiste i meble. Są one segregowane i dokładnie przeglądane aby zachować wszystko co może być przydatne w parafii bądź w innych instytucjach (np. książki zgodnie z wolą Ks. Zbigniewa zaoferowane zostaną najpierw Bibliotece Seminarium Duchownego).
  6. a) Dziś przypada Światowy Dzień Chorych. Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich chorych i cierpiących duchowo i fizycznie.
  7. b) Najbliższa środa to Popielec. Msze św. z kazaniem i posypaniem głów popiołem o godz. 11.00 i 17.00. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.
  8. c) Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa odprawiana będzie w naszym kościele w piątki o 17.30 zaś Gorzkie Żale w niedziele (poczynając od przyszłej niedzieli) o 16.15.
  10. a) Zbiórka Skautów odbędzie się w sobotę o 10.00 w Sali Parfialnej.
  11. b) Zebranie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 18 lutego o 12.00 w Sali Parafialnej.
  12. c) Zebranie ministrantów podsumowujące pół roku posługi służby liturgicznej odbędzie się w piątek 23 lutego o 18.00 w kościele.

d) Trwają remonty w Domu Parafialnym. W ostatnim czasie przygotowano pomieszczenia do zainstalowania nowego pionu kanalizacyjnego i rozpoczęto prace przy nowej instalacji.