Parafia Św. Faustyny w Sękocinie

Miłość nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego.

1 niedziela Wielkiego Postu 2018

Ogłoszenia parafialne

pierwsza niedziela Wielkiego Postu

18 lutego 2018r.

  1. Podziękowania i prośby
  2. a) Dziękuję p. Zofii i Stanisławowi Pecelerowicz za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie zamiast kwiatów pieniężnego daru ołtarza. Przed przyszłą niedzielą bardzo proszę o tę piękną posługę następne w kolejności rodziny.
  3. b) Dziękuję parafianom (łącznie w różnych dniach ponad 10 osób), którzy nadal pracują przy segregowaniu rzeczy pozostałych po Księdzu Kanoniku i porządkowaniu pomieszczeń.

 

  1. Służba Boża
  2. a) Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w naszym kościele w piątki o 17.30 zaś Gorzkie Żale w niedziele o 16.15. Rekolekcje wielkopostne w tym roku odprawiać będziemy w dniach 18-20 marca. Szczegółowy plan podany zostanie w późniejszym czasie.

 

  1. Pozostałe sprawy
  2. a) Zebranie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w dziś o 12.00 w Sali Parafialnej.
  3. b) Zebranie ministrantów podsumowujące pół roku posługi służby liturgicznej odbędzie się w piątek 23 lutego o 18.00 w kościele. Na to zebranie zapraszam także rodziców ministrantów. Przed zebraniem planujemy wykonać wspólne zdjęcie WSZYSTKICH członków Liturgicznej Służby Ołtarza: szafarzy, lektorów i ministrantów do Kroniki Parafialnej, którą planujemy wydać drukiem w bieżącym roku z racji jubileuszu 25 lecia istnienia parafii.
  4. c) Dziś ofiarami składanymi do puszki możemy wspomóc Seminarium Duchowne w Warszawie. W przyszłą niedzielę podobna zbiórka przeznaczona będzie na pomoc dla misjonarzy.

d) Trwają remonty w Domu Parafialnym, instalowany jest wewnątrz budynku nowy pion kanalizacyjny.