Parafia Św. Faustyny w Sękocinie

Jakim jest Bóg w istocie swojej, nikt nie zgłębi, ani umysł anielski, ani ludzki. Poznawaj Boga przez rozważanie przymiotów Jego. 

4 niedziela Wielkiego Postu 2018

Ogłoszenia parafialne

czwarta niedziela Wielkiego Postu

11 marca 2018r.

 1. Podziękowania i prośby
 2. a) Dziękuję państwu Adamczyk i Pasik za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie zamiast kwiatów pieniężnego daru ołtarza. Przed przyszłą niedzielą bardzo proszę o tę piękną posługę następne w kolejności rodziny.

 

 1. Służba Boża
 2. a) Zaproszenie od Księdza Kardynała

Drodzy Diecezjanie, we wtorek, 13 marca br. będziemy obchodzili Święto Papieskie i 5. rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. O godz. 17.30, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zostanie odprawiona Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio.

Zapraszam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do przybycia na te uroczystości i do wspólnej modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Zapraszam szczególnie księży – diecezjalnych i zakonnych, siostry i braci zakonnych, dzieci i młodzież, ruchy katolickie, grupy i wspólnoty parafialne.

Na czas przeżywania tych ważnych dla nas uroczystości z serca wszystkim błogosławię

 Kazimierz Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski

 1. b) Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w naszym kościele w piątki o 1730 zaś Gorzkie Żale w niedziele o 1615.
 2. c) Rekolekcje wielkopostne odprawiać będziemy w dniach 18-20 marca czyli od przyszłej niedzieli. Będzie je prowadził ks. proboszcz Jarosław Wiszowaty z Archidiecezji Warmińskiej. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz wyłożony na stoliku przy konfesjonale.
 3. d) W następny piątek 23 marca o 1800 odbędzie się zebranie ministrantów i lektorów. Będzie to przygotowanie do liturgii Wielkiego Tygodnia, bardzo proszę wszystkich o obecność.

 

 1. Pozostałe sprawy
 2. a) Możemy składać ofiary do puszki przeznaczone na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
 3. b) Trwają prace remontowe w Domu Parafialnym. Przed rozpoczęciem rekolekcji chcemy zakończyć remont łazienki na pierwszym piętrze Domu Parafialnego i pomalować ściany dwóch pomieszczeń aby mógł tam zamieszkać ks. Rekolekcjonista.
 4. c) Centrum Kultury Raszyn zaprasza na WIECZÓR POLSKIEJ POEZJI PASYJNEJ
  z udziałem aktorów Teatru Polskiego oraz zespołu villaNOwa, który zaprezentuje utwory muzyki dawnej XV w. – XVII w. w przyszłą niedzielę 18 marca o godz. 1900 w kościele św. Szczepana w Raszynie.

d) Nasza parafianka p. Anna Tomasik jest autorką bardzo ciekawej książki przedstawiającej niezwykłe życie ks. bpa Szelążka, który był współtwórcą przedwojennego polskiego konkordatu, pracował w ministerstwie w Warszawie, przyjaźnił się z papieżem Piusem XI, ceniony był przez Piłsudskiego, wreszcie został ordynariuszem Wołynia i był świadkiem wszystkiego co tam się działo, włącznie z rzezią wołyńską i wywózkami na Sybir i do Katynia. U niego zatrzymały się władze polskie, uciekające we wrześniu do Rumunii. Ostatecznie aresztowany przez NKWD trafił do więzienia w Kijowie. W 1946 roku deportowany do Polski bez prawa powrotu na Kresy. Książka jest bardzo starannie opracowana, ma wiele unikalnych ilustracji. Można ją otrzymać dziś po Mszy św. od Autorki.