szósta niedziela zwykła 2020

szósta niedziela zwykła- 16 lutego 2020r.

Dziękuję za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie i ułożenie kwiatów. Przed przyszłą niedzielą bardzo proszę o przygotowanie świątyni następne w kolejności rodziny. Teraz kolejność przygotowywania kościoła przechodzi na ul. Sękocińską od strony Wolicy. Klucz od kościoła jest do odebrania w zakrystii.

1. Zaproszenia

KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK „STRAŻAK” PRZY OSP FALENTY ZAPRASZA WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO ODDANIA KRWI NA TERENIE PARKINGU PRZY KOŚCIELE św. SZCZEPANA W RASZYNIE DZIŚ W GODZINACH OD 9 – 13,30. Potrzebny Dowód Osobisty i dobry stan zdrowia

W przyszłą niedzielę 23 lutego rozpocznie się w naszym kraju 53. tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Każdego 28. dnia miesiąca od listopada 2019 do maja 2020 w archikatedrze warszawskiej odbywa się przygotowanie pastoralne do beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski. Jako datę cyklicznych spotkań w archikatedrze specjalnie wybrano 28 dzień miesiąca, aby w ten sposób nawiązać do daty śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego 28 maja 1981 r. Niewykluczone, że w przyszłości, jeśli tak zdecyduje papież, będzie to dzień liturgicznego wspomnienia Prymasa Wyszyńskiego. Dotychczas, co miesiąc 28. dnia w stołecznej archikatedrze wierni modlili się o jego beatyfikację, a teraz proszą Boga o owoce tej beatyfikacji. W następny piątek 28 lutego o 1900 w Archikatedrze Warszawskiej odprawiona zostanie uroczysta Msza św pod przewodnictwem ks. Biskupa. Następnie odbędzie się prelekcja pt. "Wpływ Wielkiej Nowenny Millenium na odzyskanie przez Polskę wolności". Na tę uroczystość szczególnie zaproszeni są księża i wierni świeccy z naszego dekanatu raszyńskiego.

W niedzielę za dwa tygodnie 1 marca odbędą się w naszej parafii spotkania:

o 1000 kandydaci do bierzmowania (grupa młodsza) w Sali Parafialnej

o 1200 kandydaci do bierzmowania (grupa starsza) w Sali Parafialnej

o 1200 w kościele rodzice dzieci pierwszokomunijnych.