VI niedziela Wielkanocy

VINiedziela Wielkanocy

25 maja 2014r.

a) Dziękuję rodzinom dzieci obchodzących dziś rocznicę I Komunii św. oraz młodzieży, która przyjęła wczoraj sakrament bierzmowania za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz za ofiarowanie i ułożenie kwiatów. Przed przyszłą niedzielą proszę o tę posługę rodzinę nowożeńców, którzy zawrą w najbliższą sobotę w naszym kościele sakramentalny związek małżeński.

b) W ubiegłym tygodniu zainstalowano nowe napędy i sterowanie dzwonami. Jeszcze raz dziękuję ofiarodawcom, dzięki którym udało się sfinansować tę nieplanowaną wcześniej inwestycję.

c) Dziękuję panom Edwardowi i Grzegorzowi Wolf za nieodpłatne wykonanie naprawy dachu kościoła i domu parafialnego.

d) Dziękuję p. Krzysztofowi Makowskiemu z rodziną za skoszenie trawników i uprzątnięcie otoczenia kościoła oraz paniom Danucie Słoma i Eugenii Kaczorowskiej za wypielenie klombu przed kościołem.

e) Dziękuję pani Annie Kaczorowskiej za piękne wypisanie dokumentacji oraz pamiątek dla bierzmowanych.

a) Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o 17.30 a w niedziele o 16.30. Od przyszłej niedzieli nabożeństwa czerwcowe w tych samych godzinach.

b) Z radością zawiadamiamy, że powiększa się grono Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziś o godz. 11.00 przyjętych zostanie 4 kandydatów z klasy II, jeden dotychczasowy kandydat zostanie promowany na ministranta a jeden z ministrantów na lektora. Polecamy ich modlitwom wspólnoty parafialnej.

a) Tradycyjnie organizowany jest wakacyjny obóz dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. W tym roku odbędzie się on w terminie od 6 do 15 sierpnia. Miejscem pobytu będzie miejscowość Okuninka nad jeziorem Białym. Przewidywany koszt ok. 700 zł. Bardzo prosimy aby rodzice wszystkich zapisanych dzieci zgłosili się (najlepiej dziś po Mszy św.) do zakrystii w celu ostatecznego potwierdzenia uczestnictwa dzieci w wyjeździe.

b) W przyszłą niedzielę Siódme Święto Dziękczynienia w tym roku szczególnie poświęcone podziękowaniu za kanonizację Jana Pawła II. Wydrukowany program obchodów w Warszawie można wziąć ze stolika z prasą katolicką. Ofiary składane 1 czerwca na tacę przeznaczone będą na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

c) Także w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszki na KUL.

Niedziela 25 maja 2014

8.00 rez. p. Jakubowska

9.00 +Aleksandra (k), Józef, Teresa Hinderer i zm. Z rodz. Hinderer

10.00 + Kazimierz Pilarski 25. Msza św. gregoriańska

11.00 Rocznica I Komunii Sw.

17.00 +Anna, Zygmunt, Stanisław, Zygmunt Jagodzińscy

18.00 +Marianna w r. śm., Jan Kacperscy, Marcin Ryczywolski

18.00 za Parafian

18.00 rez. p. Lewandowscy

18.00  +Kazimiera Gurtowska 2 r. śm., Stefan, Grzegorz, Antoni, Teofila Gurtowscy, Julianna, Piotr Dubieleccy, Leokadia Uśniacka

18.30 +Hubert Królikowski 30 dni po śm.

18.00 wypominkowa

18.00 O błog. Boże a szczególnie zdrowie dla p. Haliny Floriańczyk z okazji kolejnej rocznicy urodzin

Niedziela 1 czerwca 2014

9.00 +Władysława (k) Kazubek 7 r. śm., Hipolit Kazubek 9 r. śm., Bożena, Jakub, Magdalena Kazubek, Henryk, Aleksandra Sterlus, Jakub, Eleonora Hinderer