Trzecia niedziela Wielkiego Postu 2020

trzecia niedziela wielkiego postu- 15 marca 2020r.

Dziękuję parafianom za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie zamiast kwiatów pieniężnego daru ołtarza. Przed przyszłą niedzielą bardzo proszę o przygotowanie świątyni następne w kolejności rodziny.

W okresie Wielkiego Postu odprawiane są w naszym kościele nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątki o 1730 oraz Gorzkie Żale w niedziele o 1615.

Ze względu na obecną sytuację nie odbędą się w naszej parafii w najbliższym czasie żadne spotkania ani uroczystości.

Zamiast rekolekcji wielkopostnych mamy dziś, dla osób, które zdecydowały się uczestniczyć we Mszy św. w kościele, dzień skupienia prowadzony przez ks. Pawła Conder, który posługuje na codzień w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie. Ks. Rekolekcjonista wygłosi dziś kazania na wszystkich Mszach św. Przypominam o obowiązującym ograniczeniu liczebności wiernych w kościele do pięćdziesięciu osób. Zatem wyjątkowo tym razem nie zachęcajmy naszych bliskich do przyjścia na Mszę św.
Nie odbędą się natomiast pozostałe spotkania rekolekcyjne zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, które planowane były na poniedziałek i wtorek. Zamiast nich jest w obydwa dni możliwość spowiedzi i Adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach od 1000 do 1200 i od 1600 do 1800.

Nie odbędzie się też w najbliższych tygodniach uroczystość bierzmowania, która planowana była na 29 marca. Nie odbędzie się także dzisiejsze spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.