Parafia Św. Faustyny w Sękocinie

Jakim jest Bóg w istocie swojej, nikt nie zgłębi, ani umysł anielski, ani ludzki. Poznawaj Boga przez rozważanie przymiotów Jego. 

Piąta niedziela Wielkiego Postu 2020

piąta niedziela wielkiego postu- 29 marca 2020r.

 

  1. Podziękowania

Dziękuję p. Teresie i Jarosławowi Perzyna oraz Danucie i Bogdanowi Przybyszewskim za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Ze względu na niewielką liczbę parafian uczestniczących w Mszach św. w obecnym czasie proponuję czasowo ograniczyć sprzątanie kościoła i robić to co drugi tydzień. Następne w kolejności rodziny proszę więc o przygotowanie kościoła w Wielkim Tygodniu, przed Niedzielą Wielkanocną.

Dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu parkingu parafialnego przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Dziękuję parafianom, którzy korzystając z dyspensy udzielonej przez ks. Biskupa nie uczestniczą we Mszy św., a mimo to dbają o utrzymanie swojej parafii poprzez złożenie przelewem na rachunek bankowy ofiary na tacę. W minionym tygodniu kilka osób złożyło takie ofiary. Gdyby ktoś z naszych bliskich chciał skorzystać z takiej możliwości możemy podpowiedzieć, że numer rachunku parafialnego znajduje się na stronie parafialnej w zakładce "kontakt". Ale, oczywiście, nikogo nie przymuszajmy. Dziękuję także za ofiary składane w kościele (na tacę, do puszki) oraz w kancelarii parafialnej.

 

  1. Służba Boża

Ze względu na obecne zarządzenia władz państwowych nie odbędą się w najbliższym czasie żadne spotkania ani uroczystości.

Nie odbędą się także nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

Nie odbędzie się też w przewidywalnej przyszłości uroczystość bierzmowania.

Trudno przewidzieć jaka będzie sytuacja w maju w czasie pierwszych Komunii św.

Msze św. sprawowane są z ograniczeniem uczestników do pięciu osób. W praktyce więc mogą tylko być obecni członkowie rodziny, która zamówiła intencję mszalną. Ksiądz Kardynał udzielił wszystkim Diecezjanom dyspensy (zwolnienia) od obowiązku udziału we Mszy św. do odwołania.

Kościół jest otwarty w dni powszednie od 1630. Można w tym czasie skorzystać z sakramentu pokuty.

W najbliższy piątek, pierwszy piątek miesiąca, kościół będzie otwarty od 1500, będzie można przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię św. bez udziału we Mszy św.

W najbliższy piątek, pierwszy piątek miesiąca, kościół będzie otwarty od 1500, będzie można przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię św. bez udziału we Mszy św.

W sobotę o 1630 pięć przedstawicielek Żywego Różańca odmówi w kościele pięć dziesiątek różańca w intencji o błog. Boże i zdrowie dla wszystkich walczących z epidemią, szczególnie lekarzy i pielęgniarek. Proszę wszystkich członków Żywego Różańca o modlitwę w tym czasie i w tej samej intencji w domach. Panie Przedstawicielki Żywego Różańca będą następnie uczestniczyły we Mszy św. o 1700 zamówionej jak zawsze przez Koła Żywego Różańca z racji pierwszej soboty miesiąca.

W tym roku niewielu parafian miało możliwość uczestniczenia w rekolekcjach. W naszym kościele odbył się tylko wielkopostny dzień skupienia 15 marca. Zachęcam zatem wszystkich parafian do wysłuchania rekolekcji, które wygłosi ks. Bp Michał Janocha od dziś do środy. Będą one transmitowane na żywo  w internecie. Linki można znaleźć na stronie Archidiecezji:

https://archidiecezja.warszawa.pl/aktualnosci/rekolekcje-wielkopostne-z-bp-michalem-janocha-2-2/