Parafia Św. Faustyny w Sękocinie

Miłość nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego.

Wielkanoc 2020

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania 12 kwietnia 2020r.

 

  1. Podziękowania

Dziękuję p. Helenie Bazga z Rodziną za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie i ułożenie kwiatów. Ze względu na niewielką liczbę parafian mogących uczestniczyć we Mszach św. w obecnym czasie, kościół sprzątamy co drugi tydzień. Następne w kolejności rodziny proszę więc o przygotowanie kościoła przed niedzielą 26 kwietnia.

Dziękuję za przygotowanie Grobu Pana Jezusa mieszkańcom Sękocina Starego.

Dziękuję naszej Ochotniczej Straży Pożarnej za pomoc w organizacji Triduum Paschalnego. W tym roku Strażacy nie pełnili straży przy Grgobie Pańskim, aby nie pomniejszać liczby osób mogących przebywać w świątyni, ale dyżurowali przy wejściu do kościoła i dbali o zachowanie limitu pięciu osób jednorazowo adorujących Najświętszy Sakrament.

Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty, ofiary za wodę święconą w Wielką Sobotę, która przeznaczona jest na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dzieci i młodzieży w sierpniu.

Dziękuję parafianom, którzy korzystając z dyspensy udzielonej przez ks. Biskupa nie uczestniczą we Mszy św., a mimo to dbają o utrzymanie swojej parafii poprzez złożenie przelewem na rachunek bankowy ofiary na tacę. Numer rachunku parafialnego znajduje się na stronie parafialnej w zakładce "Kontakt". Dziękuję także za ofiary składane w kościele (na tacę, do puszki na filarze) oraz w kancelarii parafialnej.

Dziękuję Władzom Gminy Raszyn za nieodpłatne przekazanie masek oraz środków dezynfekujących.

 

  1. Służba Boża

Nie odbędą się w najbliższym czasie w naszej parafii żadne spotkania ani uroczystości a Msze św. sprawowane są z ograniczeniem do pięciu uczestników. W praktyce więc mogą tylko być obecni członkowie rodziny, która zamówiła intencję mszalną.

Nasz Biskup Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz udzielił wszystkim Diecezjanom dyspensy (zwolnienia) od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. do odwołania.

W Niedzielę Zmartwychwstania nie ma w tym roku rezurekcji czyli procesji obwieszczającej zmartwychwstanie. W związku z tym Msze św. odprawione zostaną według porządku niedzielnego czyli o 900, 1100 i 1700.

W poniedziałek - drugi dzień Świąt, Msze św. odprawione zostaną także o stałych godzinach niedzielnych. Ofiary składane do puszki w tym dniu przeznaczone będą tradycyjnie na KUL.

Od piątku trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Ma ona charakter prywatny. Proszę wszystkich o odmówienie w domach każdego dnia Koronki do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. W godzinach od 1200 do 1700 wystawiony będzie w naszym kościele Najświętszy Sakrament i będzie możliwość prywatnej modlitwy - adoracji przy zachowaniu limitu liczby pięciu uczestników.