Parafia Św. Faustyny w Sękocinie

Jakim jest Bóg w istocie swojej, nikt nie zgłębi, ani umysł anielski, ani ludzki. Poznawaj Boga przez rozważanie przymiotów Jego. 

2 niedziela wielkanocy 2020

Święto Miłosierdzia Bożego 19 kwietnia 2020r.

 

  1. Podziękowania

Ze względu na niewielką liczbę parafian mogących uczestniczyć we Mszach św. w obecnym czasie, kościół sprzątamy co drugi tydzień. Następne w kolejności rodziny proszę więc o przygotowanie kościoła przed niedzielą 26 kwietnia.

Dziękuję parafianom, którzy korzystając z dyspensy udzielonej przez ks. Biskupa nie uczestniczą we Mszy św., a mimo to dbają o utrzymanie swojej parafii poprzez złożenie przelewem na rachunek bankowy ofiary na tacę. Numer rachunku parafialnego znajduje się na stronie parafialnej w zakładce "Kontakt". Dziękuję także za ofiary składane w kościele (na tacę, do puszki na filarze) oraz w kancelarii parafialnej.

 

  1. Służba Boża

Nie odbędą się w najbliższym czasie w naszej parafii żadne spotkania ani uroczystości a Msze św. sprawowane są jeszcze dziś z ograniczeniem do pięciu uczestników. W praktyce więc mogą tylko być obecni członkowie rodziny, która zamówiła intencję mszalną.

Od jutra wchodzą w życie nowe przepisy, które uzależniają liczbę uczestników Mszy św. od powierzchni kościoła. W tej sytuacji w nabożeństwach prawdopodobnie będzie mogło jednorazowo brać udział 18 osób oraz osoby posługujące (ksiądz i liturgiczna służba ołtarza). Przypominam też o obowiązku przebywania w kościele z zasłoniętymi ustami i nosem. Nie dotyczy to tylko księdza podczas sprawowania liturgii. Osoby stojące na zewnątrz powinny zachowywać odstęp dwumetrowy.

Nasz Biskup Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz udzielił wszystkim Diecezjanom dyspensy (zwolnienia) od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. do odwołania.

Dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Aby umożliwić wszystkim chętnym choćby krótką modlitwę w kościele w godzinach od 1200 do 1700 wystawiony będzie w naszym kościele Najświętszy Sakrament i będzie możliwość prywatnej modlitwy - adoracji przy zachowaniu limitu liczby pięciu uczestników wewnątrz świątyni.