Parafia Św. Faustyny w Sękocinie

Miłość nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego.

trzecia niedziela Wielkanocy

trzecia niedziela Wielkanocy 26 kwietnia 2020r.

  1. Podziękowania

Dziękuję p. Alicji Obłuskiej z córkami i synem oraz Agacie Bazga z rodziną za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie i ułożenie kwiatów. Ze względu na niewielką liczbę parafian mogących uczestniczyć we Mszach św. w obecnym czasie, kościół sprzątamy co drugi tydzień. Następne w kolejności rodziny proszę więc o przygotowanie kościoła przed niedzielą 10 maja.

Nasz Biskup Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz udzielił wszystkim Diecezjanom dyspensy (zwolnienia) od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. do odwołania.

Dziękuję parafianom, którzy korzystając z dyspensy udzielonej przez ks. Biskupa nie uczestniczą we Mszy św., a mimo to dbają o utrzymanie swojej parafii poprzez złożenie przelewem na rachunek bankowy ofiary na tacę. Numer rachunku parafialnego znajduje się na stronie parafialnej w zakładce "Kontakt". Dziękuję także za ofiary składane w kościele (na tacę, do puszki na filarze) oraz w kancelarii parafialnej.

 

  1. Służba Boża

Nie odbędą się w najbliższym czasie w naszej parafii żadne spotkania ani uroczystości a Obecne przepisy państwowe uzależniają dopuszczalną liczbę uczestników Mszy św. od powierzchni kościoła. W tej sytuacji w nabożeństwach może w naszym kościele jednorazowo brać udział 18 osób oraz osoby posługujące (ksiądz i liturgiczna służba ołtarza). Przypominam też o obowiązku przebywania w kościele z zasłoniętymi ustami i nosem. Nie dotyczy to tylko księdza podczas sprawowania liturgii. Osoby stojące na zewnątrz powinny zachowywać odstęp dwumetrowy.

Od piątku rozpoczynamy maj - miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe odprawiane będą w naszym kościele w niedziele o 1630 a w dni powszednie o 1730.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. spowiedź od 1630.

W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Wymiana tajemnic różańcowych połączona będzie z nabożeństwem majowym o 1730.

W przyszłą niedzielę nie będzie nabożeństwa Godzina Łaski i Miłosierdzia gdyż będzie nabożeństwo majowe o 1630.