Wniebowstąpienie

VII Niedziela Wielkanocy Wniebowstąpienie Pańskie

1 czerwca 2014r.

a) Dziękuję rodzinom narzeczonych, którzy wczoraj zawarli związek małżeński za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz za ofiarowanie i ułożenie kwiatów. Przed przyszłą niedzielą proszę o tę posługę kolejną rodzinę według stałej kolejności.

a) Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o 17.30 a w niedziele o 16.30.

b) W  tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00.

c) W sobotę wymiana tajemnic różańcowych o godz. 17.15.

d) W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowenna przed tym ważnym liturgicznym wydarzeniem odmawiana jest codziennie w ramach nabożeństwa czerwcowego.

a) Dziś obchodzimy Siódme Święto Dziękczynienia w tym roku szczególnie poświęcone podziękowaniu za kanonizację Jana Pawła II. Wydrukowany program obchodów w Warszawie można wziąć ze stolika z prasą katolicką. Ofiary składane dziś do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

b) Także dziś odbywa się zbiórka do puszki na KUL.

c) Dziś przed Urzędem Gminy w Raszynie odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka. Na dzieci czekają liczne atrakcje a specjalnymi gośćmi będą dzieci i młodzież z Jakucji, prezentujący kulturę i obyczaje tej dalekiej krainy. Początek o godzinie 12.00.

d) Rodzice dzieci wyjeżdżających na obóz w sierpniu do Okuninki proszeni są o zgłoszenie się dziś po Mszy św. do zakrystii w celu ostatecznego potwierdzenia uczestnictwa dzieci w wyjeździe.

e) Szkoła Podstawowa w Sękocinie zaprasza na Sękocinalia 7 czerwca od godz. 12.00. Program umieszczony jest w gablocie przed kościołem.

f) Jest czerwcowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz tygodnik Gość Niedzielny zawierający płytę z audiobookiem.

Niedziela 1 czerwca 2014

9.00 +Władysława (k) Kazubek 7 r. śm., Hipolit Kazubek 9 r. śm., Bożena, Jakub, Magdalena Kazubek, Henryk, Aleksandra Sterlus, Jakub, Eleonora Hinderer

11.00 Dziękczynna w 6 r. ślubu Olgi i Rafała Gajewskich

17.00 z okazji Dnia Dziecka o dary Ducha św. i łaski Boże dla dzieci i ich rodzin