Parafia Św. Faustyny w Sękocinie

Jakim jest Bóg w istocie swojej, nikt nie zgłębi, ani umysł anielski, ani ludzki. Poznawaj Boga przez rozważanie przymiotów Jego. 

piąta niedziela Wielkanocy 2020

Ogłoszenia parafialne

piąta niedziela Wielkanocy 10 maja 2020r.

Dziękuję rodzinie pp. Gas za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie i ułożenie kwiatów. Ze względu na niewielką liczbę parafian mogących uczestniczyć we Mszach św. w obecnym czasie, kościół sprzątamy co drugi tydzień. Następne w kolejności rodziny proszę więc o przygotowanie kościoła przed niedzielą 24 maja.

Dziękuję p. Krzysztofowi Makowskiemu za skoszenie trawy i przycięcie tui na terenie parafialnym oraz za pomoc w pracach w domu parafialnym.

Dziękuję panom Grzegorzowi Kaczorowskiemu i Andrzejowi Więch za gruntowne oczyszczenie figurki Matki Bożej i kaskady wodnej przed kościołem.

Dziękuję zaprzyjaźnionej firmie za nieodpłatne użyczenie maszyny do polerowania posadzki w kościele.

Dziękuję parafianom, którzy korzystając z dyspensy udzielonej przez ks. Biskupa nie uczestniczą we Mszy św., a mimo to dbają o utrzymanie swojej parafii poprzez złożenie przelewem na rachunek bankowy ofiary na tacę. Numer rachunku parafialnego znajduje się na stronie parafialnej w zakładce "Kontakt". Dziękuję także za ofiary składane w kościele (na tacę, do puszki na filarze) oraz w kancelarii parafialnej.

Obecne przepisy państwowe uzależniają dopuszczalną liczbę uczestników Mszy św. od powierzchni kościoła. W tej sytuacji w nabożeństwach może w naszym kościele jednorazowo brać udział 18 osób oraz osoby posługujące (ksiądz i liturgiczna służba ołtarza). Przypominam też o obowiązku przebywania w kościele z zasłoniętymi ustami i nosem. Nie dotyczy to tylko księdza podczas sprawowania liturgii. Osoby stojące na zewnątrz powinny zachowywać odstęp dwumetrowy. Dziś i w przyszłą niedzielę odprawiana będzie dodatkowa Msza św. o 1000 aby umożliwić uczestnictwo większej liczbie Parafian.

Trwa maj - miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe odprawiane są w naszym kościele w niedziele o 1630 a w dni powszednie o 1730.

W minionym tygodniu zainstalowany został nowy domofon w domu parafialnym. Przez pewien czas używane będą dwa domofony do czasu pełnego wdrożenia systemu sieciowego. Usunięta została niepotrzebna stara latarnia na budynku plebanii od strony parkingu.