Parafia Św. Faustyny w Sękocinie

Miłość nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego.

piąta niedziela Wielkanocy 2020

Ogłoszenia parafialne

piąta niedziela Wielkanocy 10 maja 2020r.

Dziękuję rodzinie pp. Gas za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie i ułożenie kwiatów. Ze względu na niewielką liczbę parafian mogących uczestniczyć we Mszach św. w obecnym czasie, kościół sprzątamy co drugi tydzień. Następne w kolejności rodziny proszę więc o przygotowanie kościoła przed niedzielą 24 maja.

Dziękuję p. Krzysztofowi Makowskiemu za skoszenie trawy i przycięcie tui na terenie parafialnym oraz za pomoc w pracach w domu parafialnym.

Dziękuję panom Grzegorzowi Kaczorowskiemu i Andrzejowi Więch za gruntowne oczyszczenie figurki Matki Bożej i kaskady wodnej przed kościołem.

Dziękuję zaprzyjaźnionej firmie za nieodpłatne użyczenie maszyny do polerowania posadzki w kościele.

Dziękuję parafianom, którzy korzystając z dyspensy udzielonej przez ks. Biskupa nie uczestniczą we Mszy św., a mimo to dbają o utrzymanie swojej parafii poprzez złożenie przelewem na rachunek bankowy ofiary na tacę. Numer rachunku parafialnego znajduje się na stronie parafialnej w zakładce "Kontakt". Dziękuję także za ofiary składane w kościele (na tacę, do puszki na filarze) oraz w kancelarii parafialnej.

Obecne przepisy państwowe uzależniają dopuszczalną liczbę uczestników Mszy św. od powierzchni kościoła. W tej sytuacji w nabożeństwach może w naszym kościele jednorazowo brać udział 18 osób oraz osoby posługujące (ksiądz i liturgiczna służba ołtarza). Przypominam też o obowiązku przebywania w kościele z zasłoniętymi ustami i nosem. Nie dotyczy to tylko księdza podczas sprawowania liturgii. Osoby stojące na zewnątrz powinny zachowywać odstęp dwumetrowy. Dziś i w przyszłą niedzielę odprawiana będzie dodatkowa Msza św. o 1000 aby umożliwić uczestnictwo większej liczbie Parafian.

Trwa maj - miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe odprawiane są w naszym kościele w niedziele o 1630 a w dni powszednie o 1730.

W minionym tygodniu zainstalowany został nowy domofon w domu parafialnym. Przez pewien czas używane będą dwa domofony do czasu pełnego wdrożenia systemu sieciowego. Usunięta została niepotrzebna stara latarnia na budynku plebanii od strony parkingu.