Parafia Św. Faustyny w Sękocinie

Miłość nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego.

szósta niedziela wielkanocy 2020

Ogłoszenia parafialne

szósta niedziela Wielkanocy 17 maja 2020r.

Dziękuję rodzinie pp. Gas za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie i ułożenie kwiatów. Ze względu na niewielką liczbę parafian mogących uczestniczyć we Mszach św. w obecnym czasie, kościół sprzątamy co drugi tydzień. Następne w kolejności rodziny proszę więc o przygotowanie kościoła przed niedzielą 24 maja.

Dziękuję parafianom, którzy korzystając z dyspensy udzielonej przez ks. Biskupa nie uczestniczą we Mszy św., a mimo to dbają o utrzymanie swojej parafii poprzez złożenie przelewem na rachunek bankowy ofiary na tacę. Numer rachunku parafialnego znajduje się na stronie parafialnej w zakładce "Kontakt". Dziękuję także za ofiary składane w kościele (na tacę, do puszki na filarze) oraz w kancelarii parafialnej.

Obecne przepisy państwowe uzależniają dopuszczalną liczbę uczestników Mszy św. od powierzchni kościoła. W tej sytuacji w nabożeństwach może w naszym kościele jednorazowo brać udział 29 osób oraz osoby posługujące (ksiądz i liturgiczna służba ołtarza). Przypominam też o obowiązku przebywania w kościele z zasłoniętymi ustami i nosem. Nie dotyczy to tylko księdza podczas sprawowania liturgii. Osoby stojące na zewnątrz powinny zachowywać odstęp dwumetrowy. Dziś i w przyszłą niedzielę odprawiana będzie dodatkowa Msza św. o 1000 aby umożliwić uczestnictwo większej liczbie Parafian.

Trwa maj - miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe odprawiane są w naszym kościele w niedziele o 1630 a w dni powszednie o 1730.

Z inicjatywy parafian zamierzamy w najbliższym tygodniu usunąć dorodne chwasty, które wyrosły na klombie przed kościołem od strony ulicy. Chętnych zapraszamy w środę i czwartek od godziny 1000.

Zapowiedzi przedślubne Jan Dziubak kawaler z par tut i Dorota Facon panna z Magdalenki.