Uroczystość Trójcy Świętej

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

15 czerwca 2014r.

a) Dziękuję p. Renacie i Henrykowi Dubieleckim, Barbarze Dubieleckiej, Teresie Jaworskiej i Andrzejowi Jaworskiemu za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz za ofiarowanie i ułożenie kwiatów. Przed przyszłą niedzielą proszę kolejną rodzinę o tę piękną posługę.

b) Dziękuję panom: Pawłowi Królikowskiemu i Markowi Pieniążkiewiczowi, Jackowi Makulskiemu i Krzysztofowi Jagnickiemu oraz Sławomirowi Bazga i Kazimierzowi Litkie za odkopanie fragmentu fundamentu domu parafialnego przywiezienie żwiru, wypełnienie nim wykopu i wykonanie studni odwadniającej. Mamy nadzieję, że ten wielki wysiłek pozwoli w przyszłości uniknąć przesiąkania wody do Sali Parafialnej.

a) W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa czyli Boże Ciało. Msze św. według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Przejdziemy, jak co roku, ulicami Starowiejską, Rolną, Sękocińską i Starowiejską do kościoła.

b) Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o 17.30 a w niedziele, w Boże Ciało oraz w najbliższy piątek (ze względu na ślub) o 16.30.

c) Przypominamy, że w naszej parafii będziemy gościli Maryję w jej jasnogórskim wizerunku 31 sierpnia i 1 września bieżącego roku. Wydarzenie to poprzedzone trzydniowymi rekolekcjami w dniach 28-30 sierpnia 2014r.

a) 23 czerwca (w przyszły poniedziałek) o 18.30 w kościele odbędzie się główne spotkanie rodziców dzieci i młodzieży wyjeżdżających na obóz letni do Okuninki nad Jeziorem Białym. Bardzo prosimy o niezawodne przybycie wszystkich zainteresowanych.

Niedziela 15 czerwca 2014

9.00 +Jan, Apolonia Rowińscy, Zygmunt Kazubek, Tomasz Karsznia, Cecylia Kierkowska

11.00 +Antoni, Genowefa Sztyk

17.00 rez. p. Wesołowscy

11.00 za parafian

17.00 wolna

Niedziela 22 czerwca 2014

9.00 +Sabina, Henryk Pieniążkiewicz w r. śm., Jerzy Pieniążkiewicz, Jolanta Kalata, Anna, Jan Marciniak

11.00 rez. p. Pachocka

17.00 zbiorowa:

a) +Jan z okazji im., Teodora(k) 35 r. śm. Michał, Ryszard Kaczorowscy, Celina 10 r. śm.

b) +Jasio Skalski (im.), Jan(im.), Hanna Macierzyńscy, Rozalia, Józef Ryczywolscy, Anna, Władysław Skalscy, Stanisława, Jan (im.) Macierzyńscy

c) +Czesław Więch z okazji dnia ojca

d) +Marianna, Leon Makowscy, Władysław Jarosz