Dwudziesta niedziela zwykla

Dwudziesta niedziela zwykła

17 sierpnia 2014r.

a) Dziękuję rodzinom nowożeńców za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz za ofiarowanie i ułożenie kwiatów. Przed przyszłą niedzielą proszę o tę piękną posługę następną w kolejności rodzinę.

b) Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do kompleksowej wymiany oświetlenia naszego kościoła czyli wykonania, kupienia i zainstalowania nowych żyrandoli i kinkietów. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli na ten cel ofiary pieniężne. Dziękuję ks. Kanonikowi za pomoc w wyborze kształtu lamp i wiele wskazówek stylistyczno – estetycznych. Dziękuję panom: Sławomirowi Bazga, Grzegorzowi Kaczorowskiemu i Andrzejowi Więch za przywiezienie lamp z Krakowa do parafii, panom Sławomirowi Bazga, Krzysztofowi Dziekańskiemu i Dariuszowi Sieradzkiemu za zawieszenie żyrandoli.

c) Dziękuję osobom, które zorganizowały wyjazd wakacyjny dzieci i młodzieży z naszej parafii do Okuninki: p. Arkadiuszowi i Katarzynie Oneksiak, Mateuszowi Floriańczyk, Pawłowi Lisowskiemu i Michałowi Gas. Dziękuję także wójtowi gminy Raszyn za przyznanie dotacji dla naszego obozu.

a) Zbliża się czas nawiedzenia naszej parafii przez Maryję w jej Jasnogórskim wizerunku. Rekolekcje przygotowujące do nawiedzenia trwać będą od czwartku 28 sierpnia do niedzieli 31 sierpnia a samo Nawiedzenie rozpocznie się w niedzielę 31 sierpnia o godz. 17.00. Szczegółowy program wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Do puszki na filarze możemy do 24 sierpnia składać ofiary przeznaczone na zewnętrzne przygotowanie naszej świątyni na to wielkie wydarzenie.

b) Zebranie formacyjno – szkoleniowe ministrantów odbędzie się we wtorek 19 sierpnia o 18.30 w kościele.

c) Jest już czynny nowy numer telefonu do kancelarii parafialnej: 668 491 746. Przypominam, że kancelaria czynna jest w dni powszednie przed i po Mszy św. wieczornej.

a) Planowana jest dwudniowa pielgrzymka autokarowa do Gietrzwałdu i Sokółki w dniach 12-13 września. Chętni proszeni są o zapisywanie się w kancelarii parafialnej po Mszach św.

b) Dobiegają końca prace przy wymianie bruku przed wejściem do kościoła. Przy tej okazji zamierzamy poprawić odwodnienie terenu. Z tego powodu proszę o zgłoszenie się do p. Sołtysa Krzysztofa Dziekańskiego 2-3 mężczyzn, którzy będą mogli pod koniec tygodnia pomóc w wyrównaniu przywiezionej ziemi i podwyższeniu dwóch ławek.

Niedziela 17 sierpnia 2014

9.00 p. Chlebowscy

11.00 +Jan, Janina, Maria Wrzesień, Barbara Bazga

17.00 +Jadwiga, Stefan, Jan, Alina, Katarzyna, Teodor Dubieleccy, Teofila, Antoni Gurtowscy

18.00 Msza św. zbiorowa

1. Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Witolda z okazji urodzin

2.Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Małgorzaty i Włodzimierza Boguckich w 29 r. ślubu oraz ich dzieci i wnuczka

3. +Bronisława (k) Bryk 9 r. śm.

Niedziela 24 sierpnia 2014

9.00 +Józefa, Aleksander Winkowscy, Feliksa, Piotr Pieniążkiewicz

11.00 Dziękczynna z prośbą o błog. Boże dla Justyny i Krzysztofa Pieniążkiewicz w 10 r. ślubu

17.00 rez. p. Floriańczyk