Dwudziesta pierwsza niedziela zwykła

24 sierpnia 2014r.

a) Dziękuję p. Grażynie, Magdalenie, Julii Gałązka oraz Urszuli i Wojciechowi Sałajczyk za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz złożenie pieniężnego daru ołtarza. Dziękuję rodzinom nowożeńców za ofiarowanie i ułożenie kwiatów. Przed przyszłą niedzielą proszę o tę piękną posługę następną w kolejności rodzinę.

b) Dziękuję p. Sołtysowi Krzysztofowi Dziekańskiemu, mieszkańcom Sękocina Starego oraz Wójtowi  gminy Raszyn za sfinansowanie wymiany bruku przed wejściem do kościoła. Dziękuję p. Sołtysowi Krzysztofowi Dziekańskiemu, Kazimierzowi Litkie, Sławomirowi Bazga z synem, oraz Krzysztofowi Jagnickiemu z synem za wykonanie bardzo wielu ciężkich i długotrwałych prac przy okazji tej inwestycji. Dziękuję też p. Leszkowi Bazga za ofiarowanie studzienki ściekowej z PCV. Jest to jak sądzę powodem do radości całej wspólnoty parafialnej, że zdążyliśmy z zawieszeniem żyrandoli oraz wymianą kostki brukowej przed przybyciem do naszej parafii Matki Bożej w jej Jasnogórskim wizerunku.

a) Przypominam, że rekolekcje przygotowujące do nawiedzenia trwać będą od czwartku 28 sierpnia do niedzieli 31 sierpnia a samo Nawiedzenie rozpocznie się w niedzielę 31 sierpnia o godz. 17.00. Szczegółowy program wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Do puszki na filarze możemy jeszcze dziś składać ofiary przeznaczone na zewnętrzne przygotowanie naszej świątyni na to wielkie wydarzenie.

b) Zebranie formacyjno – szkoleniowe ministrantów odbędzie się we wtorek 26 sierpnia o 18.30 w kościele.

c) Spotkanie Kół Różańcowych, Apostolatu Maryjnego i Faustinum odbędzie się w czwartek po Mszy św. o godz. 9.00 w Sali Parafialnej.

a) Planowana jest dwudniowa pielgrzymka autokarowa do Gietrzwałdu i Sokółki w dniach 12-13 września. Chętni proszeni są o zapisywanie się w kancelarii parafialnej po Mszach św.

b) Wójt Gminy Raszyn, Rada Gminy i Gminny Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na Gminne Dożynki w przyszłą niedzielę 31 sierpnia na Stadionie w Raszynie. Początek o godz. 14. Natomiast w naszej parafii uroczystość dożynkową będziemy przeżywali tydzień później 7 września na Mszy św. o godz. 11.00.

Niedziela 24 sierpnia 2014

9.00 +Józefa, Aleksander Winkowscy, Feliksa, Piotr Pieniążkiewicz

11.00 Dziękczynna z prośbą o błog. Boże dla Justyny i Krzysztofa Pieniążkiewicz w 10 r. ślubu, oraz o błog. Boże dla Mai – Natalii, która przyjmie Chrzest i dla Dominika

17.00 +Zygmunt Floriańczyk 10 r. śm, Tadeusz Kaczorowski 8 r. śm, Wiesław Bronisz 3 r. śm, Małgorzata Małkińska