Dwudziesta trzecia niedziela zwykła

7 września 2014r.

a) Dziękuję rodzinom nowożeńców za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie i ułożenie kwiatów. Przed przyszłą niedzielą proszę o tę piękną posługę następną w kolejności rodzinę.

b) Bardzo dziękuję WSZYSTKIM, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości Nawiedzenia naszej parafii przez Maryję w jej Jasnogórskim wizerunku. Mam nadzieję, że wydarzenia te dały nam wszystkim moc i wytrwałość do zmieniania swojego życia na wzór Chrystusa i Jego Matki.

a) Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 obchodzimy parafialną uroczystość dożynkową.

b) Dziś pierwsza niedziela miesiąca, Godzina Łaski i Miłosierdzia połączona z wymianą tajemnic różańcowych o godz. 15.00.

c) Zebranie wszystkich ministrantów i lektorów w sobotę 13 września o godz. 15.00 w kościele.

d) W niedzielę 28 września o godz. 10.00 odbędzie się pierwsza po wakacjach próba parafialnej scholi. Bardzo gorąco zapraszamy zarówno dotychczasowych uczestników jak i nowych kandydatów z grona naszej młodzieży i dzieci. Potrzebni są zarówno soliści (którzy będą mogli np. śpiewać psalm), jak i członkowie zespołu, którzy nie muszą mieć wybitnego talentu ani przygotowania muzycznego. Zapraszamy więc wszystkich, którzy chcą chwalić Boga swoim śpiewem.

a) Planowana pielgrzymka autokarowa do Gietrzwałdu i Sokółki w dniach 12-13 września nie dojdzie obecnie do skutku z powodu zbyt małej liczby chętnych. Ponowimy tę propozycję na wiosnę i mam nadzieję, że wówczas zbierze się większa grupa chętnych.

b) Sołtys i Rada Sołecka wsi Słomin zapraszają wszystkich parafian na piknik rodzinny 14 września 2014r. w godzinach 15.00-21.00 na boisku przy Szkole Podstawowej.

c) Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na potrzeby Seminarium Duchownego w Warszawie.

Niedziela 7 września 2014

9.00 +Michał 26 r. śm., Teodora, Ryszard, Jan Kaczorowscy

11.00 +Marianna, Marian, Sławomir Bursa, Janina, Roman Puchnia

17.00 +Andrzej Ostrowski, poległych w II wojnie światowej, Józef, Maria Makowscy