1 Niedziela adwentu

I Niedziela adwentu

30 listopada 2014r.

a) Dziękuję rodzinom pp.Jagodzińskich, Pyć, Zając za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie zamiast kwiatów pieniężnego daru ołtarza. Przed przyszłą niedzielą bardzo proszę o tę piękną posługę następne w kolejności rodziny.

a) Dziś rozpoczynamy adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Podobnie jak w ubiegłym roku wspólne Msze św. roratnie dla dzieci i dla dorosłych odprawiane będą w soboty o godz. 8.30.

b) Adwentowy dzień skupienia połączony z Czterdziestogodzinnym Nabożeństwem przeżywać będziemy w naszej parafii w sobotę 20 grudnia. Nauki rekolekcyjne wygłosi Ksiądz Rektor Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie ks. Wojciech Bartkowicz.

c) W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 16.30.

d) W sobotę wymiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00 a bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. w intencji Koła Żywego Różańca z Sękocina Nowego.

e) W przyszłą niedzielę Godzina Łaski i Miłosierdzia o godz. 15.00.

f) Od jutra zwykłą godziną Mszy świętych w dni powszednie będzie 17.00. Tak jak dotychczas w uzasadnionych przypadkach na prośbę zamawiających intencję mszalną możliwe jest ustalenie innej godziny.

a) Dziś o godz. 12.00 w kościele odbędzie się zebranie Rodziców dzieci pierwszokomunijnych z p. Katechetką.

b) W przyszłą niedzielę 7 grudnia odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania w Sali Parafialnej o godz. 12.00.

c) Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Warszawie.

d) W przyszłą niedzielę w całej Polsce odbywać się będzie zbiórka do puszek na rzecz Kościoła na wschodzie.

e) Na stoliku z prasą katolicką wyłożone zostały foldery dotyczące Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016r. Ponownie zachęcam do składania wstępnej deklaracji przyjęcia w naszych domach na tygodniowy pobyt młodzieży z zagranicy, która przybędzie na spotkanie z Ojcem Świętym.

f) Jest do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, w którym znajduje się lampion roratni do samodzielnego złożenia.

g) W ostatnim czasie w parafii wykonane zostały prace usprawniające instalację elektryczną wewnątrz kościoła, ponadto oświetlona została wieża a także kupiono i częściowo już zainstalowano tablice informacyjne przed kościołem.

Niedziela 30 listopada 2014

9.00 +Zofia Królikowska 18 r. śm., Elżbieta-Katarzyna Dubielecka

11.00 +Piotr, Genowefa Grzmiel, Stefan Ciechomski

17.00 +Feliks w r. śm, Helena, Anna, Jan Perzyna i zm. z rodz. Czernek

18.00 +Jewgienij Sapiżak w mies. po śm.

17.00 Wymiana tajemnic różańcowych i Msza św. w int. Koła Żywego Różańca w Sękocinie Nowym

Niedziela 7 grudnia 2014

9.00 rez. p. Kwaśny