2 niedziela adwentu

II Niedziela adwentu

7 grudnia 2014r.

a) Dziękuję pp. Irenie i Janowi, Agnieszce i Zbigniewowi Królikowskim oraz Teresie i Leszkowi Winkowskim za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie zamiast kwiatów pieniężnego daru ołtarza. Przed przyszłą niedzielą bardzo proszę o tę piękną posługę następne w kolejności rodziny.

b) Dziękuję p. Markowi Sybilskiemu za wykonanie nieodpłatnie wielu prac elektrycznych w kościele i na zewnątrz świątyni.

a) Podobnie jak w ubiegłym roku wspólne Msze św. roratnie dla dzieci i dla dorosłych odprawiane są w soboty o godz. 8.30.

b) Adwentowy dzień skupienia połączony z Czterdziestogodzinnym Nabożeństwem przeżywać będziemy w naszej parafii w sobotę 20 grudnia. Nauki rekolekcyjne wygłosi Ksiądz Rektor Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie ks. Wojciech Bartkowicz. Msze św. z kazaniami rekolekcyjnymi odprawione zostaną o 8.30 (roraty), 11.00 oraz 17.00.

c) Dziś Godzina Łaski i Miłosierdzia o godz. 15.00.

d) W poniedziałek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. z kazaniem o godz. 17.00.

a) Dziś odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania w Sali Parafialnej o godz. 12.00.

b) Dziś w całej Polsce odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Kościoła na wschodzie.

c) Na stoliku z prasą katolicką wyłożone zostały foldery dotyczące Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016r. Ponownie zachęcam do składania wstępnej deklaracji przyjęcia w naszych domach na tygodniowy pobyt młodzieży z zagranicy, która przybędzie na spotkanie z Ojcem Świętym.

d) Sołtysi wsi Sękocin Nowy, Sękocin Stary i Słomin zapraszają wszystkich mieszkańców na spotkanie opłatkowe 19 grudnia o godz. 18.00 w Sali Parafialnej. Bliższe informacje uzyskać można u pp. Sołtysów.

Niedziela 7 grudnia 2014

9.00 +Elżbieta – Katarzyna Dubielecka, Julian Kwaśny

11.00 +Bolesław, Pelagia, Jan Makowscy

17.00 +Hanna Macierzyńska z okazji urodzin

17.30 rez. Maria Litkie

8.30 rez. p. Archutowska

17.00 +Janina, Stanisław, Stefan (30 r.śm.), Stanisława, Aleksander Szymanek

Niedziela 14 grudnia 2014

9.00 rez. p. Pachocka

11.00 +Eugeniusz Pyć 1 r. śm.,

Chrzest św. Magdaleny Wielgosz

17.00 +Włodzimierz Pachulski 2 r. śm.