3 niedziela Adwentu

III Niedziela adwentu

14 grudnia 2014r.

a) Dziękuję pp. Ostrowskim, Zbrojskim, Stolarskim, Stasiak i Joannie Adamczyk za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie zamiast kwiatów pieniężnego daru ołtarza. Przed przyszłą niedzielą bardzo proszę o tę piękną posługę następne w kolejności rodziny.

a) Adwentowy dzień skupienia połączony z Czterdziestogodzinnym Nabożeństwem przeżywać będziemy w naszej parafii w sobotę 20 grudnia. Nauki rekolekcyjne wygłosi Ksiądz Rektor Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie ks. prof. Wojciech Bartkowicz. Msze św. z kazaniami rekolekcyjnymi odprawione zostaną o 8.30 (roraty), 11.00 oraz 17.00. Spowiedź rozpoczynać się będzie ½ godziny przed każdą Mszą św. i będzie trwała do ostatniego penitenta. Chorych pragnących przyjąć Sakramenty w domu prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej. Przy wyjściu z kościoła wyłożone zostały kartki z programem.

a) Na stoliku z prasą katolicką wyłożone zostały foldery dotyczące Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016r. Ponownie zachęcam do składania wstępnej deklaracji przyjęcia w naszych domach na tygodniowy pobyt młodzieży z zagranicy, która przybędzie na spotkanie z Ojcem Świętym.

b) Sołtysi wsi Sękocin Nowy, Sękocin Stary i Słomin zapraszają wszystkich mieszkańców na spotkanie opłatkowe w piątek 19 grudnia o godz. 18.00 w Sali Parafialnej. Bliższe informacje uzyskać można u pp. Sołtysów.

Niedziela 14 grudnia 2014

9.00 +Marian Pachocki w kolejną r. śm., Zofia, Bolesław Pachoccy

11.00 +Eugeniusz Pyć 1 r. śm.,

Chrzest św. Magdaleny Wielgosz

17.00 +Włodzimierz Pachulski 2 r. śm.

11.00 O błog. Boże dla Adama z okazji urodzin i imienin

Niedziela 21 grudnia 2014

9.00 +Ludwik Warmijak 1 r. śm.

11.00 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błog. Boże dla Agnieszki z okazji urodzin

17.00 +Władysława (k) w r. śm., Antoni w r. śm.