Parafia Św. Faustyny w Sękocinie

Miłość nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego.

5 niedziela Wielkiego Postu 2018

piąta niedziela Wielkiego Postu

18 marca 2018r.

1. Podziękowania i prośby
  2. a) Dziękuję paniom Marcinkowskiej, Markowicz i Gulczyńskiej z córkami za sprzątnięcie i przygotowanie świątyni oraz domu parafialnego na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarowanie zamiast kwiatów pieniężnego daru ołtarza. Przed przyszłą niedzielą bardzo proszę o tę piękną posługę następne w kolejności rodziny czyli mieszkańców Sękocina Nowego (strona zachodnia) od Sękocińskiej w stronę lasu. Klucz od kościoła jest do odebrania w kancelarii.
  3. b) Dziękuję Parafiankom, które w minionym tygodniu uporządkowały po remoncie pokój gościnny oraz Ministrantom i Lektorom, którzy porządkowali książki pozostałe po Ks. Kanoniku.

1. Służba Boża
  2. a) Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je ks. proboszcz Jarosław Wiszowaty z Archidiecezji Warmińskiej. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz wyłożony na stoliku przy konfesjonale.
  3. b) Uroczystość św. Józefa przypada w poniedziałek. Msze św. Z naukami rekolekcyjnymi o 1000 i 1800.
  4. c) Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Ostatnia w tym roku Droga Krzyżowa odprawiona zostanie w naszym kościele w najbliższy piątek o 1730 zaś Gorzkie Żale w niedziele o 1615.
  5. d) W piątek 23 marca o 1800 odbędzie się zebranie ministrantów i lektorów. Będzie to przygotowanie do liturgii Wielkiego Tygodnia, bardzo proszę wszystkich o obecność.
  6. e) W sobotę 24 marca obchodzić będziemy w naszej Archidiecezji Dzień Młodzieży. Zapraszam młodzież do uczestnictwa w spotkaniu w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie od 10.30 do 15.00.
  7. f) Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową, Poświęcenie palm na początku każdej Mszy św.